בעולם שכמעט כל פינה בו מוצפת בתיירים וחנויות מזכרות, בהוטן היא סוד שמור ביותר - פנינה נדירה הנחבאת בין פסגות ההימלאיה, שטרם הושחתה בידי המערב.

בהוטן היא ממלכה זעירה וסגורה שבה שולט מלך צעיר,יפה תואר ונערץ, ואלוף בינלאומי בחץ וקשת (!), שאביו טבע את המונח המהפכני "מדד האושר הגולמי" שלפיו מדורגים נתיניו כאנשים המאושרים ביותר בעולם. 

המסע לבהוטן, "ארץ דרקון הרעם", הוא חוויה של פעם בחיים, וטיול למקום שרק מעטים מורשים להיכנס אליו, עם תושבים בבגדים מסורתיים, המתגוררים בכפרים מבודדים בנוף פראי ובתולי משובץ במנזרים בודהיסטים התלויים מצלע ההר ועל פסגות נידחות.

בזכות היכרות מעמיקה וקשרים הצלחנו לגבש מסלול ייחודי וראשון מסוגו בממלכת בהוטן, שונה מכל מה שנעשה ומוצע כיום. המסע מתבצע ברכבי שטח מפוארים ומאפשר הגעה לפינות נסתרות, מקדשים מבודדים, כפרים נידחים ונופי טבע ראשוניים בבהוטן. מרבית המלונות שנלון בהם הם מלונות בוטיק מיוחדים במינם המספקים חוויית אירוח מפנקת ומיוחדת בזכות מיקומם ועיצובם. נתארח אצל תושבים מקומיים ונפגוש אנשים רמי מעלה מבית המלוכה של בהוטן, לשיחות מרתקות.

על ההדרכה מופקד מדריך מקומי מוסמך ומנוסה, דובר אנגלית רהוטה.

 

תוכנית הטיול:

יום 1 : טיסה לבנגקוק

ניפגש לעת ערב בנמל התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת לילה לבנגקוק.

יום 2 : בנגקוק

ננחת בצהריים בבנגקוק, ונגיע אל מלוננו.חצי יום חופשי לסיור בעיר.

ארוחת ערב במלון.

יום 3 : הגעה וסיור בפארו

החוויה מתחילה בטיסה עוצרת הנשימה שבה נראה כמה מהפסגות הגבוהות ביותר בהימלאיה, עד לנחיתה בנמל התעופה פארו החבוי בעמק בין הרים מרשימים. עם הנחיתה תקבלו את המתנה הראשונה מהממלכה הקסומה - שאיפה עמוקה של אוויר הרים צלול שכמוהו טרם טעמתם.


נגיע למלון יפהפה החבוי בחורש אורנים במעלה ההר, ונצא לסיור ראשון בעיר. נתחיל בביקור במבצר Dzong Rinpung שנבנה ב-16466 בתקופת נגוואנג נמגיאל (המכונה שָבּרוּנג, הבודהא  הטיבטי שאיחד את בהוטן). המבצר משמש כיום את משרדי המינהל האזרחי ומארח את Tsechu, פסטיבל האביב המפורסם.


נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי של פארו Ta Dzong ששימש בעבר כמגדל שמירה, להיכרות  ראשונה עם עברה המפואר של המדינה המסתורית. המוזיאון מציג אוסף נדיר של דברי אמנות, טקסטיל, פריטים היסטוריים ומוצגים מהטבע הייחודי של בהוטן. משם נמשיך למרכז העיירה, נלך אל השוק, ונסיים בארוחת ערב בהוטנית אמיתית.

יום 4 : פארו והכפר Gunitsawa         

בבוקר ניסע לעמק פארו הציורי המשובץ כפרים מקסימים בין טרסות אורז, שבהם נשמרת התרבות העתיקה ודרך החיים הפשוטה בת אלפי שנים. נבקר במצודת Drukgyel Dzongשנבנתה ע"י שברונג בשנת 16466 וסייעה לאנשי בהוטן להדוף את הפלישות הטיבטיות. המצודה נהרסה בשריפה ב-1951, אך עדיין מרשימה ביותר וביום בהיר ניתן לחזות ממנה בנוף המרהיב של ההר הקדוש של בהוטן, Jumolhari (7,350 מ').
נמשיך במעלה העמק ברכב שטח עד הכפר Gunitsawa שלמרגלות ההר הקדוש, ונבקר בבתים מסורתיים. בדרך חזרה לפארו נבקר במקדש Kyichu Lhakhang שנבנה בידי המלך סונגטסן  גאמפו במאה השביעית, בזמן הגעת הבודהיזם לבהוטן. זהו אחד המקדשים העתיקים בממלכה ורבים מהמבקרים בו מתארים "תחושה של שלווה שלא מהעולם הזה". נבקר במוזיאון המוקדש ל-Dilgo Khyentse Rinpoche, משורר, מלומד וראש אסכולת נינגמה של הבודהיזם הטיבטי. ארוחת ערב ולינה בפארו.

יום 5 : נסיעה לטהימפו

אחרי ארוחת הבוקר, נצא ברכבי שטח למסע בדרכים כפריות אל בירת בהוטן, טהימפו. הדרך עוברת בנוף כפרי שליו, בין שדות אורז ולאורך נהר צלול ואדיר. נבקר באחת המצודות העתיקות של בהוטן, Semtokha Dzong, כיום משכנו של המכון לחקר השפה והתרבות.
אחרי ארוחת הצהריים נסייר בעמק טהימפו, ונבקר במבצר Tashichhodzong המלכותי  והמפואר המשמש כיום מרכז פוליטי ומינהלי ובו נמצאים אולם הכתר, משרדי המלך ומשרדי הפנים והאוצר. המבצר הוקם בשנת 1641 ונבנה מחדש בידי המלך השלישי, Jigme Dorji Wangchuck.
נבקר במקדש Changangkha Lhakhang לטקס ברכת דגלי התפילה. המקדש נבנה במאה ה-13 בידי Lam Phajom Drugom Zhigpo והוא אחד העתיקים ביותר בטהימפו ונחשב לביתם הרוחני של כל תושבי עמק הצ'אנג. נמשיך למקדש Motithang Takin ונצפה בטאקין, החיה הלאומית של בהוטן, שילוב בין עז ואנטילופה.
נבקר גם ב-National Memorial Chorten מ-19744, המשמש כמרכז דתי וחברתי ונצפה  בציורי קיר ופסלים מרהיבים המציגים את הפילוסופיה הבודהיסטית. נפסע סביב הסטופה יחד עם עולי הרגל בתקווה להביא ברכה לכל היצורים החיים.
נבקר בחנות לעבודות יד מסורתיות, ואולי נזכה לראות משחק חץ וקשת במתחם הספורט. במנזרCherri נצטרף לנזירים לפעילות משותפת ושיעור מדיטציה. בערב נסייר בטהימפו ונחווה את חיי  הרחוב השוקקים, ולאחר מכן נסעד עם נציג בית המלוכה ונגיע למלון.

יום 6 : טהימפו – פונאקה

נצא עם בוקר ונטפס למעבר דוצ'לה (3,088 מ') שממנו נשקף נוף עוצר נשימה של הרי ההימלאיה, שבו ניצבת סטופת זיכרון גדולה מוקפת דגלי תפילה. בירידה לעמק פונאקה נעצור במקדש Chimi Lhakhang (מקדש הפוריות), שנבנה במאה ה-155 על ידי "הקדוש המטורף"Lama Drukpa Kuenley. אל המקדש ניתן להגיע רק ברגל, בשביל המתפתל בין שדות אורז.
פונאקה שימשה כעיר הבירה של בהוטן עד 1955, וכיום זהו מושב החורף של נזירי בהוטן. נבקר במבצר פונאקה, שנבנה במאה ה-17 במפגש הנהרות פו צ'ו ומו צ'ו כמרכז דתי ומנהלי של האזור. כאן הוצגה במאה ה-17 לראשונה מערכת השלטון הבהוטנית, ובשנת 1907 הוכתר כאן המלך הראשון, Uyen Wangchuck Gongsr. המבצר ניזוק במהלך השנים משריפות ורעידת אדמה, ושוחזר במלואו על ידי המלך הרביעי Jigme Singye Wangchuck. נחזה בעבודות עץ באיכות גבוהה ביותר, ביניהן Kuenray, מסדרון ההכתרה המאסיבי של מלכי בהוטן, וכן הגשר מעל נהר מו צ'ו ששופץ לאחרונה. נלון במלון בפונאקה.

יום 7 : פונאקה- גאסה

בבוקר נצא לטיול אל המקדש המרתק Khamsum Yule Namgyel Chorten שנבנה בידי  המלכה האם של המלך החמישי במטרה להביא שלום עולמי, ועל קירותיו ציורים בעלי משמעות רוחנית.
משם נצא צפונה בדרכי עפר לכיוון מחוז גאסה, שאליו ניתן להגיע רק ברגל, ברכב שטח או על גב פרדה. זהו המחוז הצפוני ביותר הגובל בטיבט ושוכן בגבהים של 1,500-4,500 מ'. בגאסה חיים רועים נוודים עם תרבות ייחודית אשר סוחרים במוצרי יאק כגון אריגים משיער יאק, גבינות, חמאה ובשר, ומגדלים פטריות יקרות ערך ברפואת המזרח.
נבקר במבצר גאסה המעוגל מהמאה ה-17, עם שלושה מגדלי תצפית בנקודות אסטרטגיות. לקראת ערב נגיע למעיינות החמים המפורסמים של המקום, נבקר באחד הכפרים ונתארח אצל משפחה מקומית. הלינה באוהלי קמפינג מפוארים.

יום 8 : פונאקה - פובז'יקה         

פובז׳יקה הוא אחד העמקים הגבוהים והיפים בבהוטן, עם קרחוני עד, ובחורף מקנן בו העגור שחור הצוואר הנדיר. נבקר במנזר Gantey Gompa העתיק, מנזר הניינגמאפה היחיד במערב  בהוטן שעבר לאחרונה שיפוץ נרחב, ובכפרים מבודדים הממשיכים באורח החיים המסורתי. זהו יום שלם של נסיעה ברכבי שטח דרך יערות פרא, שבמהלכו נחצה שלושה מעברי הרים מרהיבים. את ארוחת הצהריים נעשה בחיק הטבע. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 9: פובז'יקה - באבסה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע למחוז Wangdue המפורסם בעבודות הבמבוק, גילופי האבן ומכרות  הציפחה. ניסע בכביש הררי ומתפתל, בין עצי אלון ושושנות אלפּים, למקדש Wangduephodrang הניצב במפגש של שני נהרות וצופה אל נוף מלא הדר.
בקולג׳ הבודהיסטי Dalay Goemba, נצטרף לנזירים לטקס תפילה ונשוחח איתם על רוחניות ומשמעות הבודהיזם. משם נמשיך למנזר טאלו, משכנו של הקדוש החשוב והמשמעותי ביותר של בהוטן. נחצה דרך מעבר ההרים ד׳וצו לה ונלון בבאבסה (ליד טהימפו).

יום 10: באבסה – פארו

נתחיל את היום בנסיעת בוקר לאורך הנופים הקסומים של עמק האא המוקף ביערות אלפיניים ופסגות הרים מושלגות. האא הוא המחוז הקטן ביותר בבהוטן ונחשב לאחד היפים והחשובים ביותר בממלכה. זהו ביתם הקדום של הסבתא המלכה ומשפחת דורג׳י המהוללת. העמק נותר לא מתוייר, בתולי ובראשיתי, והוא יעד אידיאלי לטיולים ברגל וברכבי שטח. נבקר במספר מקדשים ציוריים, ונמשיך בנסיעת שטח למעבר צ׳ללה (3,988 מ׳) המציע תצפית עוצרת נשימה לשני עמקים, פארו והאא. נצא ל"טרק" קצר ברגל ונמשיך בנסיעה לפארו, שבה מצפה לנו ארוחת ערב מסורתית ולינה במלון מיוחד במינו.

יום 11: פארו

השכם בבוקר נטפס למנזר טקטסאנג, המכונה ״קן הטיגריס״ על שם גורו רינפוצ׳ה הנערץ, שלפי האגדה הביא את בשורת הבודהיזם לבהוטן מטיבט כשהוא רכוב על גבי טיגריס. מעל המנזר מתנשא צוק בגובה 3,120 מ', פלא טבע מלא הוד והדר. ככל שעולים לפסגה, ההיסטוריה נחשפת ומלמדת את סיפורו של המקום הקדוש והקסום הזה. המנזר משקיף אל נופים עוצרי נשימה של פסגות לבנות ועמקים ירוקים בצבע אזמרגד.

הבהוטנים נוהגים לתלות סביב המנזר דגלי תפילה טיבטיים, אשר מסמלים אושר, חיים ארוכים, שגשוג ומזל, ומציעים קרמה טובה לכל היצורים החיים. גם אנחנו נתלה דגלים משלנו וניפרד מהמדינה הקסומה ומחוויה של פעם בחיים.

יום 12 : בנגקוק - תל אביב

נמריא בטיסת חצות ישירה של אל על מבנגקוק לתל אביב.

הגעה לתל אביב בשעות הבוקר.

 

להרשמה לטיול לבהוטן חייגו 073-3215622 או השאירו כאן את פרטיכם>>

 

מחיר הטיול לבהוטן:

מחיר לנוסע: 7,295$ (על בסיס 4 נוסעים ברכב, 2 נוסעים בחדר זוגי) 

המחיר כולל:

 • טיסה הלוך ושוב מתל אביב לבנגקוק
 • טיסה הלוך ושוב בנגקוק - בהוטן
 • מסי נמל ודמי אבטחה
 • העברות משדה התעופה ביום הראשון והאחרון
 • השכרת ג'יפים מפוארים מסוג טויוטה פראדו לנדקרוזר (או דומה), כולל דלק
 • לינה של לילה בבנגקוק במלון 4 כוכבים
 • לינה בבתי מלון ייחודיים ברמה גבוהה, חלקם "מלונות בוטיק" והיסטוריים
 • פנסיון מלא (3 ארוחות ביום)
 • מים מינרליים
 • דמי כניסה לאתרים
 • מדריך מקומי וצוות סיוע מקומי
 • רכב ליווי ולוגיסטיקה

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נסיעות וחפצים אישיים המתאים לסוג הפעילות
 • הוצאות אישיות (משקאות במהלך הארוחות, מזכרות, וכד')
 • טיפ למדריך המקומי

טיסות: יעודכן בהמשך

מספר המקומות בטיסה מבנגקוק לפארו מוגבל! למטיילים שיירשמו בשלב מאוחר, יוזמנו טיסות מדלהי או מקטמנדו, והמחיר ישתנה בהתאם.

תנאי תשלום
עם ההרשמה: מקדמה בסך 800$; היתרה ב-3 תשלומים לפני היציאה.
המקדמה לא תוחזר במקרה של ביטול!

הערות

המסע מתבצע ברכבי שטח עם אפשרות לנהיגה עצמית. זהו מסע ייחודי וראשון מסוגו, הכולל ימי נסיעה ארוכים שבחלקם נעבור 100 ואף 150 ק"מ בשטח קשה.
ייתכנו שינויים ביום הראשון והאחרון עקב שינוי זמני הטיסות. לא יינתן החזר בגין ארוחות שלא מומשו עקב שינויים בזמני הטיסה.
חלק מארוחות הצהריים יתקיימו בחיק הטבע במתכונת פיקניק.
היציאה לטיול מותנית בהרשמה של 20 משתתפים.

המחירים נכונים ל-19.2.17 , ייתכנו שינויים עתידיים במחירי הטיסות.

להרשמה לטיול אל בהוטן חייגו 073-3215622 או השאירו כאן את פרטיכם>>