אטרקציות בטנזניה וזנזיבר

מאת: ספיריט הפקות עולם
ספארי בטנזניה ונופש בזנזיבר, יער התבלינים וסטון טאון ''עיר האבן'', ספארי בלו – שייט מלווה בשנורקלינג, יער ג‘וזאני.

שמורת טראנג'יר

ארוחת בוקר לאחריה נצא לשמורת הטבע tarangire לשם נגיע לעת צהריים ונסעד את ליבנו.
אחה"צ נצא לספארי מרתק בשמורה המרהיבה נראה פילים, זברות,באפאלו, צבאים וחיות אחרות ומסביב הנהר הזורם בתוכה וברקע הירוק שולט , מאות עצי באובב ענקיים.
לפנות ערב יציאה בנסיעה אל הלודג' לארוחת ערב ולינה. BURUNGO TENTED CAMP

 

שמורת אגם מניארה

יציאה לכיוון שמורת אגם מניארה . אגם מניארה שוכן תחת המצוק המערבי של השבר הסורי אפריקאי. השמורה מגנה על אגם סודה וכן על יער טרופי מוריק המתקיים במקום עקב מי תהום גבוהים במיוחד. למרות שטחה הקטן (325 קמ"ר) השמורה מגנה על מגוון מרתק של סביבות מחייה ובעלי חיים. השמורה מפורסמת בצפיפות הפילים הגבוהה ביותר באפריקה, כ- 7 פילים חיים בכל קמ"ר בשמורה. אריות השמורה התפרסמו במנהגם לטפס על עצים להימלט מן החום של צהריי היום. השמורה מציעה נופים דרמטיים ונקודות תצפית רבות על האגם, בריכות היפופוטמים ובהם מאות ציפורי מים ומעיינות חמים מבעבעים. ביער, קל לצפות בקופי סייקס ולעיתים לטאות כוח גדולות נראות בערוצים החוצים את היער. בעונה הגשומה השמורה מוריקה ומפלים רבים זורמים במורד המצוק הדרמטי. עם ההגעה לשמורה יפתחו הרכבים את הגגות וייכנסו לאחר צהרים של תצפיות בתוך השמורה. ארוחת צהריים פיקניק .לאחר הסיורים והתצפיות יציאה בנסיעה אל הלודג'. ארוחת ערב ולינה בלודג' FARM HOUSE VALLEY .

 

נגורונגורו

ארוחת בוקר ולאחריה נצא בנסיעה דרך המישורים אל רמות נגורונגורו. ונעפיל על הרמות הגעשיות .נעצור לתצפית על המכתש ("תיבת נוח") לעבר המרחבים האין סופיים.יש המכנים את המכתש הפלא השמיני. ארוחת צהריים בלודג'. נרד אל רצפת המכתש ליום מדהים של סיורים באחד מן המקומות היפים בעולם. מכתש נגורונגורו נקרא על ידי רבים הפלא השמיני של הבריאה. בתוך הקלדרה הגעשית המושלמת הזו, כמו בתוך תיבת נוח התנכית שוכנים כ- 25,000 בעלי חיים גדולים המייצגים חתך של רוב מיני בעלי החיים והאקוסיסטמות הקיימים במזרח אפריקה. סגורים על ידי קירות המכתש התלולים, המתנשאים לגובה 600 מטר, נמצאים אגמים, נחלים, ביצות, סוואנות פתוחות, חורש פתוח, יער שיטים ויער גשם. כל אלו בשטח בן כ- 265 קמ"ר בלבד. המכתש מפורסם באוכלוסיית הקרנפים השחורים שבו, אולי המקום האחרון באפריקה בו ניתן כמעט להבטיח תצפית בבעל חיים נדיר זה. אגם הסודה הרדוד בו אלפי פלמינגו ורודים. יער לראי בו מתכנסים פילים זכרים אדירים . ביצות לויטוקיטוק בהן דיות מרחפות ממתינות לארוחה מזדמנת. אריות, צבועים מנומרים, נמרים ועוד. ארוחת ערב ולינה בלודג' FARM HOUSE VALLEY .

 

סרנגטי

ארוחת בוקר ולאחריה נסיעה אל תוך השמורה הגדולה והידועה בעולם הנדידה האפריקני כ "מישורי הסרנגטי". באזור זה, בתקופה זו של השנה מיליוני גנו מכסים את פני המישורים בנדידתם, ואיתם הזברות ובעקבותיהם אריות וצ'יטות ועוד בעלי כנף טורפי נבלות התרים אחרי האפשרות הנוחה "לנגוס" בעדרי הגנו הלא נגמרים. ארוחת צהריים בשטח. נקדיש יומיים תמימים לסיורים בשמורה. כ- 14,000 קמ"ר, של שמורה יאפשרו לנו לתור ולנוע לפי דיווחי הריינגרס לאזורים המאוכלסים ביותר.השמורה המפורסמת בעולם מצילומי הנשיונל גיאגרפיק המתעדים את הנדידה הגדולה מהווה בית גידול למרבית חיות הבר האפריקניות ומשתרעת על פני סאוונות אינסופיות של נוף אפריקני טיפוסי . במהלך הטיול נהפוך להיות חלק ממשי מהתנועה כאשר נדהר עם רכבי השטח אל עבר עדרי ה"גנו" הזברות ושאר החיות העושות דרכם בתנועה סיבובית בין טנזניה לקניה וחוזר חלילה מדי שנה בתאריכים קבועים ובתנועה בלתי פוסקת. בדרכם אורבים להם הטורפים למיניהם אוכלי הנבלות ונשרים העטים על החוית החשופות כמוצאי שלל רב. לינה בסרנגטי SERENGETI NATIONAL PARK.

 

רמות נגורונגורו

עם בוקר נצא בנסיעה דרך המישורים אל רמות נגורונגורו. נבקר בכפר המסאים ונעפיל על הרמות הגעשיות.
נעצור לתצפית על המכתש ("תיבת נוח") לעבר המרחבים האין סופיים.יש המכנים את המכתש הפלא השמיני.
ארוחת צהריים. ארוחת ערב ולינה בלודג'. FARM HOUSE VALLEY

 

יער ג‘וזאני

יום סיור אל עבר שמורת היער הטרופי המיוחדת – ג‘וזאני. "יער הקופים המציע הזדמנות נדירה לחוות את הטבע בזנזיבר מעין יער גשם על אי. נעבור בינות לצמחייה הטרופית הסבוכה.נחזה בקבוצות של קופי קולובוס אדומים (אם יתמזל מזלנו יהיו אלה בקרבתנו) נתור אחרי ציפורים צבעוניות ועצי ענק. נמשיך אל חופו של כפר הדייגים קיזמקאזי שבדרום זנזיבר.

 

יער התבלינים + סטון טאון "עיר האבן"

סיור זה ייקח אותנו בשעות הבוקר המוקדמות לביקור מיוחד ביער התבלינים, מטעים ירוקים של פירות טרופיים המכסים את מרכז האי עליהם נחלוף בנסיעה ישמשו כהכנה לחוויה אקזוטית של צבעים, ריחות, טעמים וניחוחות בחוות התבלינים המקומית שמצדיקה את התואר "אי התבלינים".

כורכום, מוסקט, קינמון וציפורן בצד מגוון תבלינים אקזוטיים נוספים, שמנים רפואיים, פירות ועשבי מרפא היוצרים מרקם צבעים וריחות "משכר".. בהמשך, ניסע אל עבר העיר העתיקה זנזיבר סטון טאון. בין הסמטאות העקלקלות שטופות הלבן, דלתות העץ המלא המגולפות ביד, הארכיטקטורה המזרחית והשווקים ההומים ממשיכים חיי האי באיטיות עצלה לזרום קדימה. הזמן עומד מלכת בעיר שראתה היסטוריה קולוניאלית מלווה בריח זיעת העבדים.
הסיור בין הארמונות, הכנסיות המבצר והשווקים ההומים מתיר לתייר לספוג את האווירה המיוחדת האופיינית לעיר האבן.
כמו גם לחוות את מצוקתם של העבדים וההיסטוריה המסועפת של האי הירוק.

 

ספארי בלו – שייט מלווה בשנורקלינג

צא בשעות הבוקר לאחד מסיורי החופים היפים באוקיאנוס ההודי ,מיניבוס לדרום האי יובילנו אל ספינת ה"דאו" המסורתית עליה נעפיל למסע בלתי נשכח במימי האוקיאנוס הצלולים.

מפרץ פומבה, מעל סיפון הספינה תשייט לעבר הדיונה בתקווה לפגוש בדולפינים המקפצים סביב. על הדיונה פרושות סככות מוצלות ומסודרים שולחנות וספסלים. המעוניינים יוכלו להמשיך בשייט קצר לריף האלמוגים הקרוב לשנורקלינג מהנה (ציוד שנורקלינג נמצא על גבי הסירה). עם עזיבתנו את הדיונה בלב האוקיאנוס תיעלם זו לאיטה כאילו לא הייתה אחת מתופעות הטבע המרהיבות המאפיינות את הגאות והשפל. כולל ארוחת צהריים ברביקיו בסגנון מזנון חופשי. בירות ומים מינרלים, ריקודים ומסיבת חוף ספונטנית… של הנוסעים. בתום השייט נשוב למלון.

עד כאן האטרקציות המובילות שמצאנו עבורכם בטנזניה וזנזיבר. רוצים לשמוע עוד? התקשרו 073-3215622 ונדאג להתאים עבורכם את החופשה המרתקת ביותר.

 

 

 

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.