וייטנאם וקמבודיה למטייל העצמאי

מאת: ספיריט הפקות עולם
פעם כשחשבנו על וייטנאם ראינו צמחייה סבוכה, ג'ונגלים ונהרות אינסופיים. לפניכם הצעת מסלול לטיול מיוחד: וייטנאם + קמבודיה ב-15 יום.

פתיחת שעריה לעולם יצרה תקופה חדשה בוייטנאם. המבקרים בה נחשפים למגוון רחב של ערים ואתרים מרתקים, היסטוריה מרתקת ופלאי טבע מדהימים הפרוסים בין יופיו של מפרץ האלונג ועד לשפך נהר המקונג. למרות תהליך מתמשך של ליברליזציה כלכלית ודרישה לפיתוח מואץ מצליחה ויטנאם לשמר את תרבותה הייחודית והמסורתית ואנו עדין יכולים לחוות את היופי המסורתי המצוי בכל פינה.

יום 1 – ת"א – האנוי

נחיתה בהאנוי , איסוף משדה הץעופה והעברה למלון .

יום 2 – האנוי, רכבת לילה ללאוקאי

האנוי (Ha Noi) היא בירתה הקלאסית של וייטנאם, עיר קטנה יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית. האנוי משמשת עדין כמרכז הפוליטי של וייטנאם. העיר משובצת גנים מקדשים עתיקים, שכונות של בעלי מלאכות, שוקים, שדרות רחבות ידיים, קריית ממשלה, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות זו לצד זו. נצא לסיור בעיר – ארמון הנשיאות (מבחוץ), פגודות, מקדש quan thanh המוזאון האתני, מקדש הספרות, בקור במוזילאום, שייט באגם ועוד. אחה"צ נסיעה בריקשה בסמטאות החלק הישן של העיר ו בערב מופע תאטרון בובות המים היחודי לויטנאם. בשעות הערב, העברה לתחנת הרכבת לנסיעת לילה ללאו קאי שבצפון ויטנאם על הגבול עם סין.

יום 3 – לאוקאי – סאפה

מוקדם בבוקר נגיע ללאו קאי ונסע לכיוון סאפה. ביקור בשוק המקומי ובכפרי האזור. ברכסי ההרים שבצפון ויטנאם בגבול סין ולאוס, מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות. בני כל שבט לבושים בבגדים צבעוניים המיוחדים להם, ובימי השוק בסאפה (ימי א') ובבק-הא (Bac Ha, Sapa) הם מגיעים לשוק ומפגינים בהמוניהם את מיטב מחלצותיהם הצבעוניים להדהים.
בנוסף לעושר אנושי זה, הנוף שבו חיים עמי ההרים של וייטנאם הוא דרמטי ומדהים: עמקים צרים, טרסות חקלאיות, מעברי הרים מפותלים, נהרות צלולים ויערות.

יום 4 – סאפה – לאוקאי – האנוי

נצא לאחד הכפרים בו מתקיים יום השוק (ימי השוק שונים בין הכפרים), אחה"צ נחזור בנסיעה ללאו קאי ומשם ברכבת לילה חזרה להאנוי.

יום 5 – האנוי הוא לו – האנוי

מוקדם בבקר נגיע ברכבת להאנוי. לאחר ארוחת בקר והתרעננות קלה במלון נצא ליום סיור בהואלו אשר שימשה כבירתה העתיקה של ויטנאם במאום ה 10 וה-11 (מרחק כ – שעתיים נסיעה מהאנוי), האזור חקלאי יפיפה מאופיין בפסגות אבן גיר הפזורות בכל מקום. נשוט בין תצורות אבן הגיר, נבקר באחת המערות היפות בויטנאם וכן בפגודות המיוחדות הפזורות באזור. בשעות אחה"צ נשוב להאנוי.

יום 6 – מפרץ האלונג כולל לילה על ספינה

הבוקר נצא להאלונג לשייט בן יומיים בנופיו הקסומים של מפרץ האלונג. 12:00-12:30 עלייה לספינה , קוקטייל ברוכים הבאים וכו… במהלך שעות אחה"צ שייט במפרץ , ועצירות באתרים שונים, בשעות הערב הספינה עוגנת, ארוחת ערב. מאוחר בערב ניתן להצטרף לדייגים. לינה בספינה.

יום 7 – מפרץ האלונג – האנוי – הו צ'י מין

השכמה מוקדמת, המשך סיורים. ב – 11:00 לערך עוזבים את הספינה לכיוון האנוי. בדרך עצירה בכפר הכדרים. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לשדה התעופה בהאנוי לטיסה להו צ'י מין. עם ההגעה העברה למלון.

יום 8 – הו צ'י מין

העיר שהיתה בירת ויטנאם עד 1974, מונה כיום כ – 4 מליון תושבים, עיר מודרנית ותוססת ומרכז העסקים של ויטנאם. יום סיורים מלא בעיר – מוזיאון המלחמה, צ'ינה טאון, המקדשים, כנסיית נוטרדאם, בית הדואר המרכזי ועוד.

יום 9 – מחילות קוצי' ומקדש הקאו די

היום נצא ליום סיור מחוץ לסייגון הכולל ביקור במקדש הקאו די המיוחד השייך לכת מיעוט דתית, אנו נגיע לטכס תפילת הצהרים. נבקר היום במחילות קו צ'י אשר שמשו את לוחמי הויטקונג בזמן המלחמה נגד האמריקאים במשך כ – 10 שנים. רשת מחילות מרשימה המלמדת על אופי החיים ושיטות הלחימה אשר היו נהוגים. בשעות אחה"צ נשוב למלון בהו צ'י מין.

יום 10 – הו צ'י מין – וינלונג – קנטו

נצא בנסיעה לכיוון הדלתא של המקונג דרך השוק הצף בוינלונג, ומפעלים מקומיים ליצור ממתקי אורז תפוח, פורצלן ועוד. עם ערב הגעה לקנטו אחת הערים המרכזיות בדלתא. הדלתא של המקונג היא מקום שוקק חיים, עיירות על המים, כמו מיתו וקאנטו (Mytho,Cantho), כפרים מוקפים שדות אורז מוצפים, מטעים וגנים טרופיים, שווקים צפים, ותנועה בלתי פוסקת של מכוניות, עגלות, בהמות, אופניים ובני אדם.

יום 11 – קנטו – צ'ו דוק

מוקדם בבוקר שייט בשוק הצף בין הספינות העוסקות במסחר על המים. בתום השיט ניסע לצ'ו דוק הממוקמת קרוב לגבול עם קמבודיה ובה גם נלון. נבקר במקדש המקומי ובכפר הדייגים.

יום 12 – צ'ו דוק – פנום פן

עם בוקר נצא בשייט לפנום פן (כ- 4 שעות) לשם נגיע בשעות הצהרים המוקדמות, העברה למלון. פנום פן, בירתה של קמבודיה ידעה שגשוג פריחה ועושר עד לעלייתה של מחתרת החמרוג' לשלטון. מחתרת הח'מר -רוז הכריזה מלחמת חורמה בקידמה והחיים הטובים והטיפה לחיים פשוטים וכפריים. במסגרת שלטון הטרור שנקטה בו הוצאו להורג המונים בשדות הקטל שעד היום פזורים כעדות אילמת באזורים העוטפים את העיר.
כיום פנום פן מלקקת את פצעיה, מנסה להשיב לעצמה את השקט והשלווה שידעה בעבר ועוברת תהליך של שיקום ובנייה מחדש. נצא לסיור בעיר – הארמון המלכותי , פגודת הכסף, ברחובות העיר עם הבניינים הקולוניאליים מתקופת השלטון הצרפתי, המוזיאון המקדשים ועוד.

יום 13 פנום פן – סיאם ריפ

עם בוקר – בנסיעה לסיאם ריפ (כ – 6 שעות). אנגקור, הוא אחד מאתרי התיירות והעתיקות המרשימים בעולם והוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. אחה"צ נתחיל בסיורים במקדשים.

יום 14 – מקדשי אנגקור

יום סיורים מלא במקדשים השונים ולעת שקיעה תצפית ממרומי גבעה על המקדש המרשים אנגקור וואט.

יום 15 – סיאם ריפ – בנגקוק – תל אביב

עם בוקר השלמת הסיור במקדשים, אחה"צ העברה לשדה התעופה לטיסה.

** המסלול הינו דוגמא, ניתן להרכיב מסלולים מגוונים אחרים בהתאמה אישית.

קריאה מומלצת: ויאטנם – היהלום של מזרח אסיה

רוצים לטוס איתנו אל וייטנאם, קמבודיה ויעדים נוספים? צרו קשר עם המדריכים והמומחים של "ספיריט הפקות עולם".

רוצים לדבר איתנו כעת? התקשרו 073-3215622.

מחפשים משהו קצת אחרת? בדקו עוד טיולים בהתאמה אישית.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.