מה דעתכם על 4 ימים בעיר המים, מלכת הים האדריאטי לשעבר? אם כבר טיול תמריץ, אז למה לא לעשות אותו במקום אותו מבקרים כ-13 מליון תיירים מדי שנה?

צחי גלובין מאת: צחי גלובין, מדריך טיולים

ונציה היא אחד היעדים האירופאיים היפים ביותר בעולם. ארבעה ימים בוונציה - אין ישראלי שיסרב להצעה הזו, אפילו שחלק מהזמן נועד לעבודה. במקרה הזה, מפגש עם מפעל לייצור מוצרי חשמל ביתיים ותעשייתיים, מרחק שעה נסיעה צפונה מן העיר ונציה. הכל במסגרת מאמצי ה"אינסנטיב".

נסענו כ-40 איש, רובם בעלי חנויות מוצרי חשמל בישראל, והשאר נציגי היבואנית. כבר בשלב הנחיתה, היתה תחושה של טיפול מיוחד: הנחיתה היתה 'על המים'. במקום לנסוע במכוניות דרך כבישים משעממים, הגענו עם ספינה היישר אל המלון. 

הקבוצה, שהורכבה מ-100% גברים, התאכסנה במלון "הילטון מולינו סטאקי ונציה" (באנגלית: Hilton Molino Stucky Venice), שנמצא באי ג'ודקה (Giudecca). ג'ודקה נמצא במרכז לגונת ונציה, והנוף הנשקף מחלונות המלון הוא פשוט אגדי. אתה מקבל תצפית מושלמת על ונציה מכל פינה ומכל חלון. ניצלנו את המיקום היפהפה כדי לסייר ברחבי העיר ותעלותיה, על גבי גונדולות ומוניות-מים. 

 

טיול תמריץ - ונציה 2016

 

אז ברור שבאנו לעבוד, אבל לא יותר מדי ולא פחות מדי. נפגשנו עם נשיא החברה, סיירנו היטב במפעל, קיבלנו הדגמה חיה על המוצרים, עשינו את כל מה שצריך כדי להפגיש את בעלי החנויות עם המוצרים החדשים ביותר. מכיוון שכיסינו את כל מה שנדרשנו לעשות במסגרת טיול התמריץ ונושא "החזרת המותג" (תהליך של החזרת מותג 'רדום' בישראל למצב של מותג פעיל), היינו מוכנים לקצת אקשן. אז עכשיו - לחוויה מיוחדת.

 

טיול אופנועי שלג בצפון איטליה כבר עשיתם? אנחנו מדברים על איזור הדולומיטים, בעיירת קורטינה דיאמפזו, אחד מאתרי הסקי החשובים בעולם. ניצלנו את העובדה שכל המשתתפים בטיול היו אנשים אמיצים במיוחד, ולקחנו אותם לטיול שבו הם לא נדרשו לנהוג בעצמם. להפתעתי הרבה, כולם נהנו ואף אחד לא פחד. גם מזג האוויר היה מצוין, שמש נעימה ורק 5 מעלות צלזיוס, לא קר בכלל. 

עלינו לפסגות ההרים, בגובה 2,500 מטרים. דוכן עמד שם מבעוד-מועד, עם יין חם או סיידר חם, לבחירתם. הטיול והנסיעה בהרים לקחו כ-3 שעות. חשוב לציין שטיול אופנועי השלג לא נחשב "אקסטרים", ולא היה מסוכן בשום צורה.

טיול אופנועי שלג, דולומיטים, צפון איטליה

 

אחרי ההרפתקה המושלגת בהרים, חזרנו אל העיר ונציה, כדי לשוט בתעלות, להתרשם מן הבניינים ההיסטוריים היפים ולשתות קפה בתוך כיכר סן-מרקו המפורסמת. אי אפשר לטוס אל ונציה מבלי להיכנס לגונדולות, זה ברור - אבל אנחנו שטנו בגונדולות אל המלון שלנו. כך זה נראה בבוקר, כשאתם קמים מהשינה:

מלון הילטון ונציה - נוף מקסים

גם בתחום האוכל, אין כמו האיטלקים: כל המשתתפים קיבלו מזון גורמה איטלקי כפי שניתן לצפות. מקפידי הכשרות והמשתתפים הדתיים בהחלט לא קופחו, ובכל מקום קיבלו אוכל מתאים, כך שאף אחד לא נותר רעב. חברי הקבוצה העריכו את המאמצים שלנו מאוד, הם הופתעו לטובה בכל ארוחה, ותמיד היה להם משהו טוב לאכול. גם אני דאגתי לקחת אוכל לכל מקום.

למרות שהטיול היה קצר באופן יחסי, סיימנו אותו בצורה מיוחדת: מוניות-סירה קטנות לקחו אותנו היישר מן המלון אל שדה התעופה. פשוט "שטנו" אל נמל התעופה, חוויה שמעטים זכו לה. למעשה, לכל אורך הטיול התניידנו בעיקר בסירות מכל סוג וגודל. כך שה"גרנד פינאלה" של טיול התמריץ הזה גם היא היתה בסגנון ונציאני: תשוט, אל תתגלגל ליעדך.

מה דעתכם? נשמע טוב? צרו קשר עם המדריך צחי גלובין וחברת "ספיריט הפקות עולם". נארגן לכם טיול תמריץ בכל מקום בעולם, מהסוג שאף אחד לא ירצה לשכוח. חוויה אמיתית עם מגע ייחודי, כזה שעוד לא הכרתם. צרו קשר דרך אתר ספיריט או התקשרו 073-3215622.