ספרד - טיול תמריץ בברצלונה, מדריד וטולדו

חשבתם שאתם מכירים כל פינה בערים הגדולות של ספרד? תחשבו שוב

רוני הורביץמאת: רוני הורביץ, מדריך ומנהל פיתוח יעדים בחברת "ספיריט הפקות עולם"

רוב המטיילים שנוסעים לספרד, עושים את הטיול השגרתי בברצלונה, כולל הרובע היהודי, עושים קצת קניות ונוסעים הביתה. אבל מי שאוהב לטייל קצת יותר, טיול התמריץ שלנו באורך של 4-6 לילות, יפתיע אותו. ראשית, אנחנו לוקחים את הקבוצה שלנו למשחקי כדורגל של הקבוצות המובילות: בארסה, ריאל מדריד או אתלטיקו מדריד. אנחנו מוצאים מקומות באצטדיון שלא נמצאים למעלה באיזור ה-Nose Bleed Section, אלא למקומות הטובים בצידי המגרש, איפה שרואים באמת מקרוב את הכוכבים הגדולים שבשמם הם באו. 

 

מלבד משחק הכדורגל המתבקש, אנחנו סועדים ארוחת צהריים במסעדת קבוצת ריאל מדריד המשקיפה על המגרש. אתה יושב בשולחן ומתחתיך מגרש. נכון שבזמן משחקים קשה מאוד לעשות את זה, כי המקום שמור למנויים ובעלי הון, אבל אנחנו דואגים שלפחות האנשים ירגישו, במהלך הביקור שלהם באצטדיון, כבעלי מנוי - כי כאשר הם מסיימים את הביקור באצטדיון במוזיאון ריאל מדריד ויושבים ואוכלים ארוחת צהריים על המגרש, זו חוויה בפני עצמה. כך אנחנו משלבים כדורגל, קולינריה ומפגש כמעט בלתי אמצעי במקומות טובים.

במדריד, במקום להראות את האתרים המוכרים מהאוטובוס וברחובות, אנחנו שוכרים אופניים חשמליים נוחים או סגוויי, גם במדריד וגם בברצלונה. כמו שאנחנו 'בעלי הבית', אנחנו פועלים כקבוצה. עוצרים עם האופניים במספר מקומות מעניינים, ודואגים לחוויה מקומית כאשר שותים קפה, אוכלים צ'ורוס עם המקומיים והולכים למקומות שבהם ידועה העיר במטעמיה. 

עם הקבוצה אנחנו עורכים מירוצים למיניהם בהשראת התוכנית 'המירוץ למליון', המוסיפים את האלמנט התחרותי, מגבירים ומעצימים את שם החברה. חלק מהמירוצים עוסקים בקולינריה (מירוץ לה טאפאס, למשל), בספורט ובמגעים עם המקומיים ש'מאלצים' את חברי הקבוצה שלנו להתמודד עם אתגרים בשטח, כמו למשל לשכנע את הספרדים לדבר בעברית, למשל. בסוף האירוע נפגשים אל נקודת הסיום וצריכים למצוא את הלוגו המוחבא של החברה שאנחנו חפצים ביקרה.

 

המירוץ והמשימות דורשים שיטוט בין הדוכנים בשוק כדי למצוא את הלוגו, ומי שמשלים את המשימות - הוא והקבוצה שלו זוכים בפרס. כך אנחנו מכירים את העיר ואת השווקים היפים שלה. דרך הרגליים ודרך הטיול הכל הופך לחוויה מאוד מעצימה ומבדרת לכל הקבוצה, דווקא בערים מתויירות כמו ברצלונה ומדריד שלכאורה כולם מכירים אותן. כל מירוץ מותאם באופן טבעי אל החברה או הארגון שמוציא את העובדים לטיול התמריץ.

 

בכל טיול לספרד אנו שמים דגש גם על חיי לילה. דואגים להתחכך עם המקומיים במועדוני הלילה היוקרתיים של ברצלונה ומדריד. בכל מקום אנחנו פותחים שולחן מיוחד לקבוצה, כדי שלא יצטרכו לעמוד כל הלילה. היחס הוא של VIP לאורך כל הערב. 

 

אחרי שבילינו במועדונים ונהנינו, זה הזמן לערוך טיולים מחוץ לעיר, עם ג'יפים בנהיגה עצמית. הנסיעה בשטח הפתוח מגבירה את החוויה והופכת את הקבוצה לחלק מהצבא שהם כל כך מתגעגעים אליו, עם ניווטים בקשר, יציאות למסלולים בלתי-שגרתיים, ארוחה במסעדות כפריות מעניינות. לא עושים את זה יותר מיום אחד, כי כך הטיול מצטמצם לארבעה-חמישה ימים, אבל זו חוויה חזקה שעוזרת לאנשים להכיר את סביבות העיר ברצלונה (דבר שלא עושים רוב התיירים הישראלים) כמו למשל מורדות הפירנאים, רואים מקומות שהם לגמרי שונים מן האורבניה שבה הם היו מורגלים, וחוזרים חזרה לבית המלון הנוח שלהם כדי לבלות את הלילה - לא צריך לבלות באוהלים כדי להגיד שהיינו ביום ג'יפים.

חוויות אחרות שאנחנו עוברים: ביום קיץ אנחנו מגיעים למתקן המדמה סקי. כאן נלמד לעשות סקי במתקן סגור, כאשר בחוץ השמש קופחת - ובפנים מינוס שתיים מעלות. אנחנו כל הזמן דואגים להעביר יותר ויותר חוויות שתיירים ישראלים לא היו עושים אם היו מגיעים לערים כמו ברצלונה או מדריד. מסתבר שאנשים מאוד נהנים מכל ה'אקסטרות' האלה, חוץ מהעובדה שאנחנו מעשירים אותם בידע ונותנים להם ללמוד הרבה על המקום עצמו. כך החוויה נשארת צרובה עם אלמנט הרפתקני. כמו למשל אומגות בעיר טולדו: העיר אמנם יפהפיה בפני עצמה ויש בה מורשת יהודית, אבל כאשר מוסיפים אומגה על פני נהר הטחו שעובר דרך טולדו, זו מזכרת אחרונה נפלאה מהטיול לספרד.

במהלך כל הטיול אנחנו מקפידים על שלושה דברים: א) לאכול אוכל מקומי טוב; ב) להנות מכל שעה במהלך היום, גם השעות ההיסטוריות וגם הפחות-היסטוריות, עם חוויות מיוחדות שיקשרו אותם למקום ולחברה שהוציאה אותם לטיול. ג) חוזרים מחוייכים ואומרים 'וואו, היה משהו' - זה אומר שהכל השתלם.

 

ספרד וברצלונה הן לא רק ערים גדולות, אלא גם שטח, מגע עם המקומיים, אוכל מיוחד, וכמובן - גם כדורגל וספורט. אצלנו אין אכזבות ואין פספוסים: אנחנו תמיד תופרים את הטיול הספרדי לדרישות הלקוח, כך שכולם יהיו מרוצים ומופתעים לטובה בסוף הסיפור.

 

עוד על טיולי "אינסנטיב" (תמריץ) שהפקנו:

 

רוצים לתמרץ ולתגמל את העובדים שלכם? לפרגן ללקוחות או לשותפים עסקיים? התקשרו 073-3215622

ונפיק לכם את טיול "אינסנטיב" שיישאר אתכם כזיכרון מושלם לכל החיים.