בעולם שכמעט כל פינה בו מוצפת בתיירים וחנויות מזכרות, בהוטן היא סוד שמור ביותר - פנינה נדירה הנחבאת בין פסגות ההימלאיה, שטרם הושחתה בידי המערב.

בהוטן היא ממלכה זעירה וסגורה שבה שולט מלך צעיר,יפה תואר ונערץ, ואלוף בינלאומי בחץ וקשת (!), שאביו טבע את המונח המהפכני "מדד האושר הגולמי" שלפיו מדורגים נתיניו כאנשים המאושרים ביותר בעולם. 

המסע לבהוטן, "ארץ דרקון הרעם", הוא חוויה של פעם בחיים, וטיול למקום שרק מעטים מורשים להיכנס אליו, עם תושבים בבגדים מסורתיים, המתגוררים בכפרים מבודדים בנוף פראי ובתולי משובץ במנזרים בודהיסטים התלויים מצלע ההר ועל פסגות נידחות.

בזכות היכרות מעמיקה וקשרים הצלחנו לגבש מסלול ייחודי וראשון מסוגו בממלכת בהוטן, שונה מכל מה שנעשה ומוצע כיום. המסע מתבצע ברכבי שטח מפוארים ומאפשר הגעה לפינות נסתרות, מקדשים מבודדים, כפרים נידחים ונופי טבע ראשוניים בבהוטן. מרבית המלונות שנלון בהם הם מלונות בוטיק מיוחדים במינם המספקים חוויית אירוח מפנקת ומיוחדת בזכות מיקומם ועיצובם. נתארח אצל תושבים מקומיים ונפגוש אנשים רמי מעלה מבית המלוכה של בהוטן, לשיחות מרתקות.

על ההדרכה מופקד מדריך מקומי מוסמך ומנוסה, דובר אנגלית רהוטה.

הטיולים בתפירה אישית בבהוטן מיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים.
המסלול "ייתפר" בהתאם לבקשתכם, ואתם תוכלו להחליט על מועד היציאה, משך הטיול ורמת שירותי הקרקע בבהוטן.

תוכנית טיול בתפירה אישית לדוגמה:

יום 1 - הגעה וסיור בפארו 

עם ההגעה לשדה התעופה יחכו לנו המדריך, הנהגים המקומיים והרכבים להסעה למלון מיוחד מאוד הנמצא במעלה ההר, בין עצי חורש אורנים המשקיף על פסגות ההרים ממול. צ'ק אין ויציאה לסיור ראשון בעמק ובעיירה.

נטפס עם ברכב בדרך מתעקלת למנזר ממיוחד מאוד גבוה במעלה ההר, נפגוש את הנזירים ונכיר את דרך חייהם במנזר המבודד. נקבל את ברכת הדרך לטיול מאב המנזר ונצא למסע.

נבקר במקדש Kyichu Lhakhang, אשר הוקם במאה ה -7 ואחד משני המקדשים העתיקים ביותר בממלכה (השני הוא Bumthang), המסמן את תחילתו של הבודהיזם ב בהוטאן.

המקדש נבנה ידי הבודהיסטי הטיבטי המפורסם המלך סונגצ'ן גאמפו. המקדש הוא מאגר של שלום, וכאן תוכלו למצוא שלווה עילאית.

נרד במורד הגבעה לביקור במבצר פארו (Dzong Rinpung) שנבנה ב-1646 בתקופת נגוואנג נמגיאל (הידוע בכינויו שברונג (Shabdrung), הבודהה הטיבטי שאיחד את בהוטן. המבצר כיום משמש המקום את משרדי המנהל האזרחי ומדי שנה מארח את Tsechu, פסטיבל האביב המפורסם של פארו. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי של פארוTa Dzong  אשר בעבר שימש כמגדל שמירה. מוזיאון הדזונג מחזיק באוסף מגוון וייחודי של אומנות, כולל ציורים, פסלים, טקסטיל ופריטים מהטבע הייחודי של בהוטן וגם פריטים היסטוריים רבים. הביקור במוזיאון יכניס אותנו אל העבר המפואר של המדינה הקטנה והסגורה, משם נחצה את נהר פארו לאורך גשר עץ עתיק ונמשיך למרכז העיירה.

נצפה במשחקי חץ וקשת ונשתתף בשיעור חץ וקשת.

נסייר בשוק המקומי ונקנח את היום הראשון בארוחת ערב מקומית בעיירה וחזרה למלון.  

ארוחת ערב ולינה במלון בפארו.

 

יום 2 - פארו – נסיעה לפונקה

נשכים קום ונצא לאחר ארוחת הבוקר בנסיעה לכיוון פונקה, בירת החורף הקדומה של בהוטן. נעבור דרך נוף כפרי אידילי, עם שדות אורז משני צדי הכביש ולאורך נהר צלול ואדיר.

נמשיך בנסיעה לפונקה דרך מעבר דוצ'לה (3088 מ') המציע נופים מדהימים. הנקודה הגבוהה ביותר על הכביש מסומנת על ידי סטופת זיכרון גדולה ודגלי תפילה המתנופפים

מעל הגבעה. מכאן נשקף נוף עוצר נשימה של הרי ההימליה.

פונקה שימשה כעיר הבירה של בהוטן עד ל 1955, וכבירת החורף הקדומה של בהוטן. כיום משמשת כמושב החורף של נזירי בהוטן.

נרד לטיול קצר של 1-2 שעות במורד ההר דרך יער של עצי Rhododendron מפוארים, מ DochuLa עד לפרק הבוטני Lampelri.

נפגוש את הרכבים במורד הדרך ונמשיך בנסיעה לכיוון עמקי עמק פונקה . נעצור לארוחת צהרים במורד מעבר דוצו'לה במסעדה מקומית.

לאחר ארוחת הצהריים נמשיך בדרכינו אל עבר  מקדש  Chimi Lhakhang (מקדש הפוריות), שנבנה במאה ה-15 על ידי "הקדוש המטורף" Lama Drukpa Kuenley.  

המקדש אינו נגיש באמצעות כביש ולכן נטייל אליו רגלית דרך שדות האורז.  הליכה של כשעה. ביקור במקדש המיוחד והמעניין משם חזרה רגלית אל המלון שלנו בפונקה.

לינה בפונקה.

 

יום 3 - פונקה – פונקה

יום שמוקדש כולו לעמק הייחודי Punakha  .

עם בוקר נטפס המעלה ההר למרכז הנזירות (נשים) המיוחד. נשב עם כמה מהנזירות, נדבר ונלמד על החיים שלהן.

לאחר מכן טיפוס תלול עם הרכבים במעלה ההר לביקור במנזר הבודיסטי היפה על ראש ההר של טלו. לכיוון קולג ' בודהיסטי Goemba Nalanda על הגבעה לכיוון Talo. נצטרף לנזירים לטקס תפילה וניקח קצת זמן לדבר עם הנזירים על רוחניות.

נמשיך בטיפוס לביקור במנזר טלו (אם יתאפשר). מנזר טלו מוקדש לאל החשוב והחזק ביותר בהוטאן. המנזר מוקדש לבית המלוכה והגישה אליו מוגבלת. אם יתאפשר נציץ לתוכו. נבקר בכפר הנידח והמרוחק טלו.

ביקור Punakha Dzong במצודה (דזונג) החולשת על העמק.

Zhabdrung Ngawang Namgyal ידוע בתור המאחד של בהוטן כמדינת לאום והוא זה שנתן לבהוטן ולאנשיה זהות תרבותית מובהקת וייחודית משאר העולם. במהלך המאה ה -17 פלשו לבהוטן צפון מספר פעמים כוחות טיבטים אשר ביקשו לתפוס שריד דתי יקר ערך. היה זה  Zhabdrung Ngawang Namgyal אשר הוביל את הבהוטנים לניצחון על הטיבטים. כדי להנציח את הניצחון חוגגים מאד מאות שנים את פונקה דרובן Punakha Drubchen במצודה של פונקה. מאז הפך Punakha Drubchen לפסטיבל השנתי המרכזי של כל מחוז פונקה. נבקר במבצר פונקה שנבנה ע"י שברונג במאה ה-17 כדי לשמש מושב דתי ומנהלי של האזור, אשר נמצא  בצומת הנהרות פו צ'ו ומו צ'ו. כאן הוצגה לראשונה מערכת השלטון הדואלית במאה ה-17 ובשנת 1907 הוכתר כאן המלך הראשוןUyen Wangchuck  Gongsr. לאחר שניזוק במהלך השנים מארבע שריפות ענק ורעידת אדמה, המקדש שוחזר במלואו על ידי המלך הרביעי Jigme Singye Wangchuck . המבצר מאפשר למבקרים להעשיר את הטיול עם הזדמנות לראות סטנדרטים גבוהים ביותר של עבודות עץ מדהימה. לא נחמיץ את ה Kuenray  המסיבי, מסדרון ההכתרה של מלכי בהוטן.

נחצה רגלית על הגשר התלוי הארוך ביותר בבהוטן מעל נהר הפו.

לילה בפונקה.

 

יום 4 - פונקה - פובז'יקה

לפנינו יום של נסיעה בדרכי שטח דרך יערות יפהפיים, ודרכי עפר צדדיות אל עבר העמק הבא – פובז'יקה. בדרך נחצה שלושה מעברי הרים מרהיבים ונבקר בכפרים מבודדים. נעלה לתצפית רגלית קצרה אל עבר הפאס שמאפשר תצפיות נוף מדהימות לכל הכיוונים.

את ארוחת הצהריים נעשה בחיק הטבע.

בשעות אחה"צ נגיע לפובז׳יקה, שהוא ללא ספק אחד העמקים הגבוהים והיפים בבהוטן, עמק הקרחונים ובית החורף של העגור שחור הצוואר הנדיר.

ארוחת צהריים של פיקניק בטבע.

נחקור את עמק פובז׳יקה בטיול רגלי של מספר שעות בטבע. נפגוש כפריים הממשיכים לנהל אורח חיים מסורתי וכפרי.

נבקר בכפרים קטנים ונידחים במורד עמק פובג'יקה.

לינה במלון מקומי וייחודי  בעיירה Gantey.

 

יום 5   פובז'יקה  - וונגדה - טימפהו

נבקר במנזר Gantey Gompa, מנזר הממוקם גבוה מעל העמק במרכז הכפר הקטן Gangtey, בראשו של עמק Phobjikha העצום והיפה. מנזר Gangtey הוא מושב חשוב של הבודהא נינגמה בית הספר של הבודהיזם שנבנה בתחילת המאה ה -17 והוא מנזר הניינגמאפה היחידי במערב בהוטן ואחד העתיקים שעבר לאחרונה שיפוץ נרחב.

הארכיטקטורה הבוטאנית הוותיקה והמיושנת מקבלת את פניכם אל החצר הרחבה של המנזר. המנזר מעורר השראה עמוקה מרגע הכניסה לשער החיצוני. הבניין הראשי של המנזר פורץ אל נוף עם אפקט מדהים. זה ללא ספק אחד המבנים היפים ביותר בהוטאן. שטח גדול של חצר מסומנת באבן מוסיפה לפאר, והמנזר מוקף מכל שלושת עבריו בשורה של בניינים נמוכים המשמשים כמשרדים ומגורים לנזירים. חזית המנזר היא יצירה מלאה של אמנות, עם מרפסות מקושטות, גג בעל כנף מרובת שכבות, מפלצות בהוטאניות בפינות וקו יפה של גלגלי תפילה מוזהבים, שהם סטנדרטיים בכל המנזרים.

יציאה לאחר ארוחת הצהריים לוונגדה.

נסיעה בדרכים צדדיות לכיוון וונגדה.  במעלה כביש הררי ומתפתל בתוך יער של עצי אלון ועצי רודודנדרון נעבור דרך  Wangduephodrang, נבקר במקדש הניצב בנקודת המפגש של שני נהרות. מיקום מדהים \ה של המקדש  מאפשר תצפית אל נוף מרהיב אל מעלה ובמורד העמק.

מחוז Wangdue מפורסם בזכות עבודות הבמבוק, גילופי אבן ומכרות צפחה הנמצאים במעלה העמק במרחק כמה קילומטרים מחוץ לעיר.

בשעות אחר הצהריים נטפס בדרך הררית צרה לכוון פסגה הצופה מגבוה על כל עמק טימפהו. נחזה בבודהה הענק הממוקם גבוה מעל העמק.

הליכה רגלית לנקודות תצפית מרהיבות מעל העמק. נצפה בשעות הדמדומים בעיר הבירה שהיא למעשה עיירה גדולה שמתחילה להאיר בעמק שמתחתנו.

לפנות ערב נבקר את במבצר Tashichhodzong המרהיב. אשר שמו הוא "המבצר של הדת המהוללת". זהו מבצר מלכותי במלוא הדרו המשמש כמרכז הפוליטי והמנהלי של בהוטן ובו נמצא אולם הכתר, משרדי המלך ומשרדי הפנים והאוצר. המבצר הוקם לראשונה בשנת 1641 ונבנה מחדש בשנות ה-60 על ידי המלך השלישיJigme Dorji Wangchuck . נבקר גם בסטופת הזיכרון הלאומית (National Memorial Chorten) שנבנתה ב 1974 ומשמשת כמרכז דתי וחברתי. סטופת הזיכרון מכילה ציורי קיר ופסלים מרהיבים המספקים תובנות עמוקות לפילוסופיה הבודהיסטית. נסובב את סטופת הזיכרון יחד עם המקומיים מתוך אמונה שהדבר יביא ברכה לכל היצורים החיים. נבקר בחנות עבודות יד, המציגה מגוון רחב של עבודות יד מסורתיות האופייניות לבהוטן ואולי נזכה לראות משחק חץ וקשת המתרחש במתחם הספורט. במנזר Cherri נצטרף לנזירים לפעילות משותפת ושיעור מדיטציה.

לילה בטימפהו.

 

יום 6 - טימפהו - טימפהו

השקם בבוקר נצא להליכה קלה בת 2-3 שעות למקדש מקומי במעלה העמק, ממנו תצפית מרהיבה על כל עמק טימפהו. 

נבקר ב National Memorial Chorten. נחוג סביב הסטופה הגדולה והמפוארת יחד עם מאות מקומיים צבעוניים המתפללים במקום.

סיור בטימפו, כולל חציית הרחוב הראשי של העיר הבירה היחידה בעולם שאין בה רמזור אחד, חנויות מקומיות מגוונות.

בית הספר לאמנות - נשתתף בשיעור אמנות מקומית.

בערב נסייר בטימפהו המאפשרת מגוון רחב של פעילויות ונוף אנושי ססגוני.

את ארוחת הערב נסעד עם מכובדים מקומיים במסעדה מקומית בעיר. נשוחח על בהוטן, על מדד האושר הלאומי (GNH) ועל חיי היום יום.

את הלילה נעשה במלון בטימפהו.

 

יום 7 - עמק טימפהו   - פארו - טרק

בשעות הבוקר נצא לכיוון פארו – כשעה של נסיעה על כביש נוח.

נגיע לפארו ונצא ישר לטרק המפורסם לאחד המנזרים המיוחדים בעולם – "קן הנמר".

נטפס למנזר טקטסאנג, המכונה ״קן הנמר״ על שמו של גורו רינפוצ׳ה. האגדה המקומית מספרת כי הגורו הנערץ הגיע לבהוטן מטיבט וטס על גבי נמר להביא לבהוטן את בשורת הבודהיזם.

המנזר מתנשא על צוק בגובה של 3120 מטר, פלא טבע מלא הוד והדר. ההיסטוריה נחשפת ככל שאנחנו עולים לפסגה ומלמדת אותנו את סיפורו של המקום הקדוש והקסום הנמצא במעלה ההר. טיפוס מצטבר של 520 מטר.

האזור סביב המנזר מספק נופים עוצרי נשימה של הרים קסומים, יערות מחטניים ועמקי אזמרגד. בנוסף, תהיה לנו הזדמנות ייחודית לתלות דגלי תפילה בסביבה הקרובה של המנזר,  דגלים המסמלים אושר, חיים ארוכים, שגשוג, מזל ומציעים תגמול אלוהי לכל היצורים החיים.

לאחר מכן נמשיך בירידה לכיוון העיירה פארו.

לסיום ולפנות ערב נצא לפעילות מיוחדת של אמבטיית אבנים חמות מסורתית להרפיית השרירים, בבית כפר אותנטי בעמק פארו.

ערב סיום...... ארוחת ערב לסיום בבית חוה מקומי.

 

יום 8 - פארו  - טיסה חזרה

את הבוקר נפתח השכם בנסיעה למעלה ההר למנזר מבודד לתצפית מרהיבה על הזריחה.

פרידה מהממלכה הקסומה ותחילת הדרך חזרה ארצה.

 

הטיולים בתפירה אישית בבהוטן מיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים.
המסלול "ייתפר" בהתאם לבקשתכם, ואתם תוכלו להחליט על מועד היציאה, משך הטיול ורמת שירותי הקרקע בבהוטן.

לטיול לבהוטן בתפירה אישית חייגו 073-3215622 או השאירו כאן את פרטיכם >>

 

מחיר הטיול לבהוטן:

מחיר לנוסע: החל מ- 4,550$ (על בסיס אדם בחדר זוגי) 

המחיר כולל:

 • העברות משדה התעופה ביום הראשון והאחרון
 • השכרת ג'יפים מפוארים מסוג טויוטה פראדו לנדקרוזר (או דומה), כולל דלק
 • לינה בבתי מלון ייחודיים ברמה גבוהה, חלקם "מלונות בוטיק" והיסטוריים
 • פנסיון מלא (3 ארוחות ביום)
 • מים מינרליים
 • דמי כניסה לאתרים
 • מדריך מקומי וצוות סיוע מקומי

 

 • המחיר אינו כולל:
 • ביטוח נסיעות וחפצים אישיים המתאים לסוג הפעילות
 • הוצאות אישיות (משקאות במהלך הארוחות, מזכרות, וכד')
 • טיפ למדריך המקומי

טיסות: בהתאם לבחירת הנוסעים, ניתן להגיע מדלהי או בנגקוק עם עצירה של יום.

 

תנאי תשלום
עם ההרשמה: מקדמה בסך 800$; היתרה ב-3 תשלומים 60 ימים לפני היציאה.
המקדמה לא תוחזר במקרה של ביטול!

 

להרשמה לטיול בתפירה אישית אל בהוטן חייגו 073-3215622 או השאירו כאן את פרטיכם>>

קריאה נוספת: פלאי בהוטן