טנזניה וזנזיבר

מאת: ספיריט הפקות עולם
המולדת של סימבה ופומבה, הר הקלימנגארו והשמורות הגדולות והפראיות ביותר באפריקה והאי זנזיבר, השילוב המדהים של טבע פראי, חיות, ספארי וחופים קסומים.

טנזניה וזנזיבר ואחרי האיחוד –  הרפובליקה המאוחדת של טנזניה, שוכנת לאורך החופים הטרופים של האוקיאנוס ההודי במזרח אפריקה. גובלת מצפון עם קניה ואוגנדה, עם רואנדה, בורונדי וקונגו ממערב ועם זמביה, מלאווי ומוזמביק מדרום.

היסטוריה

כבר לפני למעלה מ 10,000 שנה היה מיושב האזור של טנזניה בשבטים של ציידים. לאחר מכן הגיעו לאזור סוחרים מפרס וממערב הודו, לאחר מכן הייתה טנזיניה קולוניה גרמנית ולאחר מכן מושבה בריטית עד קבלת העצמאות בשנת 1961. בחודש אפריל בשנת 1964 התאחדו טנגנייקה והי השכן זנזיבר  ויצרו את הרפובליקה המאוחדת של טנזניה.

 

מטבע

המטבע המקומי בטנזניה הוא שילינג טנזני, דולר אחד שווה כ- 2,180 שילינג. ניתן להמיר כסף בשדה התעופה ובבית המלון והלודגים.

 

דרכי תחבורה

בגלל גודלה של טנזניה והים המפריד בינה לבין האי זנזיבר, טיסות פנימיות מאוד פופולריות בין שדות התכופה הגדולים או למנחתים קטנים בלב השמורות. הספארי מתבצע באמצעות רכבי 4 X 4 עם מדריך מקומי. לתכנון של חופשה בטנזניה צרו קשר עם צוות ספיריט הפקות עולם

 

מזג האוויר

מזג האוויר בטנזניה משתנה מאזור לאזור. באי זנזיבר מזג האוויר הוא טרופי עם עונה גשומה בין החודשיים מאי עד ספטמבר ועונה יבשה בין החודשיים אוקטובר עד אפריל. באזורי ההרים מזג האוויר נעים יותר, פסגת הר הקלימנגרו, הפסגה הגבוהה ביותר באפריקה מכוסה בשלג לאורך כל השנה.

 

לספארי בטנזניה 2 עונות מומלצות

הנדידה הגדולה: בין החודשיים אוגוסט לספטמבר למעלה משני מיליון בעלי חיים שונים, בעיקר עדרי גנו וג'ירפות נודדים בעדרים המונים מאות אלפי פרטים מאזור הסרנגטי בטנזניה לאזור מסאי מארה בקניה בחיפוש אחר עשב ירוק. עונת ההמלטות: בכל שנה בחודש פברואר מתקיימת אטרקציה ייחודית בשמורת הסרנגטי, מידיי יום נולדים אלפיי גורים (בעיקר גורי גאנו). הצפייה בתהליך ההמלטה ובגורים שלאחר מספר דקות עומדים על רגליהם הקטנות ומצטרפים ללהקה זו חוויה של פעם בחיים.

 

טיול ונופש בטנזניה והאי זנזיבר

סרנגטי, נגורונגורו, אגם מניארה, הר ושמורת הקלימנגרו, שמורות הטבע היפות בעולם עשירות בחיות בר רבות. האי זנזיבר, רצועת חוף לבן לחוף האוקיינוס ההודי, בתי מלון מפנקים ומסעדות עם מאכלי ים טריים קסם טרופי במיטבו. לטיול ספארי פרטי ונופש מפנק בזנזיבר צרו קשר עם "ספיריט הפקות עולם".

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.