יפן ב-14 יום

מאת: ספיריט הפקות עולם
הצעת מסלול - יפן ב-14 יום

יום 1 קיוטו

עם ההגעה העברה לקיוטו. הגעה מאוחרת.

לינה קיוטו.

יום 2 –  קיוטו

נסייר בקיוטו שהייתה בירת יפן במשך אלף שנים, מהמאה ה-9 ועד המאה ה-19. קיוטו לא נפגעה בהפצצות האמריקאיות במלחמת העולם השנייה ונשתמרה בתבנית בה נבנתה. בעיני רבים זוהי העיר הכי יפנית והכי יפה שיש ביפן והיתה בירת יפן לאורך מאות שנים. מכאן שפע המקדשים והגנים. נבקר בטירת השוגון "טירתניג'ו" בעלת "הרצפה המזמרת", האתר החשוב מתקופת השוגונים והסמוראים – הצצה אל חיי אותה תקופה..נבקר במקדש

"פביליון הזהב" KINKAKUJI TEMPLE, אחד מהמקדשים והגנים הידועים והיפים ביותר. נמשיך למקדש הזן "ריואנג'י" RYOANJI TEMPLE., זוהי הדוגמא היפה ביותר של מה שידוע כגנים יבשים ונחשב לגולת הכותרת בהם.. נמשיך ונטייל בשוק של נישיקי ונסיים בטקס תה., טקס המייחד את התרבות היפנית. נצא עם המדריך ל"אתר" ארוחת ערב. ארוחות ערב ביפן הן חוויה תרבותית בפני עצמה. כל מסעדה מציגה את "מרכולתה" בחלון המסעדה. מה שרואים במודל פלסטיק הוא מה שמקבלים. נכיר ימים הבאים את מבחרי המרקים, סוגי האטריות ונגלה שאפשר לאכול סושי בין יפנים שמסיימים את יום העבודה שלהם בכמה פרוסות סשימי וכוס בירה יפנית נפלאה. אוכל יפני מסורתי ופיוז'ן, סטייקים של בקר קובה. המטבח הוא מופלא ולא סתם נלקט בישראל באהדה מרובה.

לינה קיוטו.

יום 3- קיוטו

נתחיל את היום במקדש קינקאקוג'י, פאוויליון הכסף. דוגמא ייחודית לגן "רטוב".  וממנו נמשיך בשביל הפילוסופים הידוע עם 1000 עצי דובדבן פורחים (בתקווה). אם מזג האוויר יהיה נאה זה יהיה אחת מגולת הכותרות של הטיול. נמשיך למקדש היאן, מקדש מיוחד. נבקר במוזיאון אמנויות היד. נבקר במקדש "המים הטהורים" KIYOMIZUDERA  השוכן בגבעה בפאתי רובע גיון ומעל העיר. העלייה אליו היא דרך שוק מקומי יפהפה, והתצפיות ממנו הן מרהיבות אל העיר קיוטו.  נטייל גם  בסמטאות רובע גיון העתיק, רובע השעשועים והתענוגות של קיוטו ההיסטורית ועד היום עם מועדוני מארחות = גיישות. למרות שמספרן הולך ומתמעט נקוה לראות אחת מהן חולפת לה.

לינה קיוטו.

יום 4-  קיוטו – נארה – הר קויה

לאחר ארוחת הבקר (נצטייד בתיקי יד) וניסע לנארה ומשם להר הקדוש "הר קויה". נבקר  בנארה שהייתה הבירה הראשונה של יפן. היא נבנתה במאה השמינית, כהעתק של בירת סין שיאן אם כי בגודל אחר.  ושימשה כבירה פחות  ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. המוני מבקרים, כולם אוהבים להאכיל את האיילים נבקר במקדש טודאיג'י (TodaiJi)  הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובפסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נמשיך לעבר הר קויה. הדרך מטפסת בנופים ירוקים עד למרומי ההר הקדוש. בדרך להר מומלץ להצטייד קצת באוכל ונשנושים. לא לשכוח ליום זה להביא גרביים חמות וטרנינג שנלבש מתחת ליוקטה (קימונו) היפני. הביקור בהר קויה מפגיש אותנו עם התרבות הבודהיסטית שעדיין חיה ביפן והיא מפגש מאוד יוצא דופן ויחודי לטיול זה. נגיע לאכסניית המקדש. לאחר התארגנות בחדרים (יפניים) נשתתף  ( במידה ויתאפשר) במדיטציית אחר הצהרים של הנזירים. לינה במקדש הנמצא בתוך חורשה שלווה ומבנים קסומים ונכיר מקרוב את חיי הרוח ביפן. נתארח ללינה בסגנון יפני וארוחת ערב בסגנון נזירי הזן במקדש יפהפה ומטופח (חדרים זוגיים- לינה על פוטונים. חדרי רחצה ושירותים משותפים). ארוחת ערב. זוהי ארוחת ערב צמחונית בסגנון יפני. חוויה ייחודית. תגלו טעמים חדשים ומיוחדים. החפצים יכולים לטבול בסנטו,  המים החמים.

יום 5 – הר קויה – אוסקה – הירושימה

נתעורר מוקדם עם קול הגונג הנזירים למדיטציית בוקר–טקס מיוחד שנערך בשעות הבוקר המוקדמות. ולאחריה ארוחת בקר בסגנון נזירי הזן היפניים. כמובן צמחונית של אורז, מחמצים ועוד. לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש "קונגובאג'י" KONGOBUJI.ובבית הקברות (מצבות) בהר. אחת התופעות המדהימות שניתן לראות ביפן. (יתכן והביקור במקדש יהיה ביום הקודם – מותנה בשעת ההגעה) לאחר סיום ביקורנו ניסע לאוסקה. נעלה על הרכבת המהירה (בולט) שתביא אותנו להירושימה. נבקר באימייאג'ימה הסמוך להירושימה,  נראה את המקדש "הצף" היפהפה איצוקושימה  ונסייר על האי ככל שיותיר הזמן.  חשוב לנו לציין שככל התיירים הביקור באזור פארק השלום הוא בתחבורה ציבורית כלולה, כאשר נעלה על רכת מקומית, ולאחר מכן שייט קצר. חובבי הטעימות יוכלו לטעום צדפות על האש או לחוף אוקונומיאקי, חביתה ענקית עם כל טוב.
לינה הירושימה. בתי המלון של הירושימה נמצאים על שדרת השלום. אין בעייה למצוא מסעדה לארוחת ערב ובסמוך  נמצא גם אזור הברים והבילויים של העיר.

יום 6- הירושימה – קוראשיקי – אוסקה.

עדיין בהירושימה נבקר בפארק השלום ומוזיאון הפצצה, שהוקמו אחרי סיום מלחמת העולם השנייה. זהו פארק מיוחד אשר נועד להנציח את אשר עבר על הירושימה ותושביה ברגע הטלת הפצצה האטומית ובתקופה שלאחר מכן. נראה את הכיפה האטומית, האנדרטה הקוריאנית, אנדרטת הילדים והלפיד. יתכן ונבקר גם במוזיאון מאזדה (מותנה באישור מוקדם). נמשיך בנסיעה אל קוראשיקי ונבקר באזור ביקאן המשומר ובו בתי סוחרים ועוד. המדרחוב קסום, תרבותי ונחטוף משהו לצהריים. משם נמשיך אל המטרופולין הענק והמודרני "אוסקה". נראה את בניין אומדה ונבקר במצפה בגן הצף. לעת ערב שיטוט עצמאי ברובע דוטונברי. מסעדות ושעשועים. נתפזר לארוחת ערב עצמאית לאחר שנכיר את המקום.

לינה אוסקה.

יום 7-  אוסקה – קאנאזאווה

נצא בדרכנו לקאנאזוה. בדרכנו צפונה נסע לאורך קו החוף דרך צוקי טוג'ימבו הניצבים על חוף ימה של יפן.נגיע לקאנאזווה, עיר עתיקה שפירוש שמה הוא ביצת זהב, נבקר בגן קנראקואן הנחשב לאחד משלושת  הגנים היפים ביפן,  וברובע בו גרו בני מעמד הסמוראים העתיק והשמור. נבקר ברובע הגיישות ובשוק אומיצ'ו.

לינה בקאנאזוואה

יום 8 – קאנאזאווה – שיראקאווה-גו – טאקאיאמה

נצא בדרכנו לאלפים היפניים. כבישים קטנים, לעיתים אפילו בצד שלג, אגמים וסכרים. נוף יפני הררי מקסים. נבקר בבשירקאווה-גו, כפר טיפוסי וייחודי שעדיין משמר את תרבות גגות הקש הענקיים המסורתיים שנשתמרו. הפסקה לארוחת צהרים וסיור בכפר המסורתי.
נמשיך בנסיעה לטאקאיאמה (Takayama). נבקר במדרחוב המסורתי של העיר,  ובמוזיאון "כרכרות האלים" .מוזיאון מרתק ובו נמצאות חלק מכרכרות הענק המשתתפות בפסטיבל וכן אוסף של דמויות . הצצה לתרבות שעדיין חיה. נצא ביחד לחפש מה המטעם המקומי.

לינה בטאקאיאמה

יום 9-   טאקאיאמה – עמק קיסו – מאצומוטו

הבקר נצא לשוק הבוקר הקטן ויפה של העיר טאקיימה, הפרוש לאורך נחל קטן ובו דגים משייטים. . נעזוב את טאקאיאמה בדרכנו לעמק קיסו.ניסע דרך עמק קיסו היפהפה ונבקר (מותנה במזג האוויר!) בעיירות העתיקות מגומה וצומגו היושבות על 'דרךהטוקאידו' שקישרה בין עריה המרכזיות של יפן – אדווקיוטו. במידה ומזג האוויר יאפשר נטייל על קטע מהדרך כדי לראות בתים מסורתיים, תחנות, בתי משמר, בתי תה ושלטים.
נמשיך למאצומוטו ונבקר בטירה המכונה גם המצודה השחורה ואשר נבנתה במאה ה-16 ושמשה את הדאיימיוו הסמוראים במשך מאות שנים. אחת מהמצודות המרשימות של יפן ואם עצי הדובדבן פורחים בגן לא תפסיקו לצלם.   לינה מאצומוטו.

יום 10-  פוג'י – הקונה

ניסע אל עבר הר הגעש פוג'י, סמל של יפן. נעלה אל התחנה ה – 5 (מותנה במזג אוויר ובפתיחת הכביש!). העלייה אל ההר מרשימה וזהו בהחלט הסמל של יפן. נשתדל גם לבקר במוזיאון הגיאולוגי הקטן. לאחר טיול קצר באזור התחנה ניסע לעבר האקונה. נצפה אל אגם אשי היפה , בתוך לוע ענק של הר געש שהתפרץ לפני כמה אלפי שנים. הפעילות הגעשית מתבטאת היום בכך, שיש באזור מעיינות חמים רבים, ואזורים של "אדמה פעילה", בהם הבוץ מבעבע והאדמה פולטת עשן וקיטור. נבקר במוזיאון הפתוח של האקונה, ובו, בגן הרחב, פזורים פסלים מודרניים מכל רחבי העולם.זהו אחד מהמוזיאונים לפיסול המרשימים בעולם כולו ובעונה הזאת הוא  יפה במיוחד. לפני נסיעה למלון נשתדל לעשות עצירה לא. ערב. אבל במידה ולא נספיק גם במלון אפשר לאכול. לינה בבית המלון באזור האקונה.

 יום 11 – האקונה – טוקיו

נסיעה לעבר טוקיו, הבירה המודרנית המדהימה. נבקר במקדש מייג'י הידוע וברובע הארג'וקו המופרסם שלידו, עם שפע הבוטיקים לצעירים. מאחר ויום ראשון היום נהנה מהסתובבות והתחככות עם האווירה הצעירה הכה מיוחדת של טוקיו בימי א'.  חנויות, בוטיקים, טיפוסים ונערות מיוחדות. זוהי יפן הצעירה במיטבה. נמשיך לאזור אומטסנדו ונראה את בניין פראדה. נבקר ברובע גינזה היוקרתי ונשתדל (אם הזמן יאפשר) לעבור בטוקיו פורום. בערב יציאה בתחבורה ציבורית (תשלום עצמאי) לאזור גינזה. זוהי חוויה מיוחדת לנסוע ברכבת התחתית. אל דאגה קל להסתדר, וגם התשלום סביר. יפנים בחליפות, שומעים מוסיקה, קוראים מאנגה. כל מה שראיתם בסרטים. במידה ומתקיים קאבוקי בתיאטרון בגינזה נראה מערכה אחת. לינה טוקיו.

יום 12- טוקיו – ניקו – טוקיו

טיול לניקו השוכנת בל בנופים של הרים , יערות ומפלים ביניהם נבנה המאוזוליאום המפואר   שלה שוגון טוקוגווה אייסו (Tokugawa Ieyasu). בראשית המאהה-17, בתום מלחמת האזרחים, איחדה שוגון את יפן וקבע את בירת ובאדו (Edo) היא טוקיו של היום. מכלול המקדשים גדול ומפואר באופן יוצא דופן ליפן ועבודות גילוף העץ שבו מרשימות ומיוחדות. היער המקיף את המקדשים מוסיף לאווירתם המיוחדת. נערוך ביקור בקומפלקס מקדשי טושוגו ונראה את דמויות שלושת הקופים המוכרים. נראה את אגם צוזנג'י הממוקם בלוע הר געש כבוי ונבקר במפלי קגון.

חזרה לטוקיו. בעבר יציאה בתחבורה ציבורית (תשלום עצמאי) לאזור שיבויה.

יום 13  – טוקיו

יציאה לשוק הדגים הידוע צוקיג'י. (היציאה בבוקר היא במוניות וחזרה מוניות או רכבת תחתית – תשלום עצמאי). הביקור מותנה באישור מוקדם. וגם אז יש לקחת בחשבון שלא תמיד ניתן אישור להיכנס לאזור המכירה הפומבית!. נחזור לארוחת בוקר.יציאה למקדש אסקוסה קאנון, המשך ביקור במוזיאון אדו ולאחר מכן במוזיאון הלאומי שפארק אנו. נסיים בשוטטות ברובע החשמל של אקיהאברה. ארוחת ערב.

לינה טוקיו.

יום 14- טוקיו- הונג קונג – ת"א

העברה מוקדמת לשדה התעופה נאריטה. משם נטוס דרך הונג קונג לתל אביב. המחיר לאדם בחדר זוגי  דולר

רוצים לטוס איתנו ליפןצרו קשר עם המדריכים והמומחים של "ספיריט הפקות עולם".

רוצים לדבר איתנו כעת? התקשרו 073-3215622.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.