מדגסקר

מאת: ספיריט הפקות עולם
מדגסקר הוא אי ענק (הרביעי בגודלו בעולם), שמלווה את אפריקה ממזרח, במקביל למוזמביק. זהו יעד מדהים לטיולים הודות לטבע האדיר שקיים כאן ולמערכת האקולוגית הייחודית למקום.

מדגסקר מרתקת את דמיונם של אנשים בכל העולם, עקב הטבע הבראשיתי שהשתמר בה, באורח אירוני, אותה בראשיתיות שמאפשרת למדינה לשמור על אוצרות הטבע שלה, היא גם הגורם לכך שמספר המבקרים כאן לא גדול, בגלל התשתית הבסיסית לתיירות במדינה. לאחרונה  בעקבות הסרט המצוייר שנושא את שם המדינה, יש עלייה בפופלאריות של המדינה אך התשתיות עדיין לא מפותחות בדומה למדינות אחרות ביבשת אפריקה.

עיר הבירה, אנטאננריבו, שנקראת בקיצור טאנה, היא עיר נאה מאד וכדאי לבקר בה בארמון המלכה, בשוק המפורסם ובגנים הבוטניים. ביערות הרבים במדינה תמצאו את גולת הכותרת של הביקור בה – הצמחים ובעלי החיים הילידיים והיחודיים רק לה.

בשאר המדינה פזורות עוד שמורות רבות עם מגוון נופים מיוחדים, ביניהם עצי באובב עצומים, שמורת צינגי עם תופעת האבנים המחודדות המהפנטת ורבות אחרות . בנוסי ביי תוכלו לנוח קצת מכל הטיולים לחוויית בטן גב, צלילות מדהימות וחופים לבנים כמו בזנזיבר וסיישל. ההתניידות במדגסקר היא חוויה בפני עצמה עקב התשתיות הרעועות במדינה, ואמנם נסיעה ממקום למקום עשויה לקחת לפעמים יומיים או שלושה, אך בדרך מצפות לכן חוויות מדהימות שאפשר לחוות רק בתחבורה הציבורית של אפריקה.

נוסי בה נמצא בצפון מערב מדגסקר והוא אחד היפים בין 250 האיים הסובבים אותו ויעד חלומי לחסידי “בטן-גב” ולזוגות בירח דבש, שאכן, למרות המרחק, מגיעים לכאן ואת התמורה למרחק הם מקבלים במי הטורקיז הצלולים של הים, במפרצונים הקטנים עם חופיהם זהובי החול וירוקי הצמחייה, בבעלי החיים המדהימים בשמורות שבחוף ובתוך המים, בנופים מרתקים, במלונות היפים והמפנקים, בשפע של מאכלי ים טעימים, עם תושבים מקומיים ידידותיים להפליא והעיקר עם הרבה “מורה מורה” (לאט לאט).

העיירה הראשית של האי נקראת אמנם “הל וויל” (Hell Ville),  אך אין לה קשר עם הגיהינום, אלא קרויה על שמו של האדמירל הצרפתי דה הל, שהיה בזמנו מושל האי ריאוניון. העירה סואנת ומרושלת, שיחי בוגנוויליה כתומים ואדומים מעטרים את הבתים הקולוניאליים הישנים שלה, שראו זמנים הרבה יותר יפים. ברחובות המון חנויות, דוכנים, מסעדות רחוב (הרבה פסטות אוכלים שם) ושוק מקורה שעקרות הבית המקומיות רוכשות בו את הפירות והירקות, התבלינים, העופות, החסילונים ,סרטני המנגרובים וגם סלי נשיאה גדולים וכלי בית שימושיים.

פנים האי מרתק גם הוא ואפשר לראות בו מטעי קפה, קקאו, סחלבי וניל המטפסים על עצים ואת פירותיהם מעבדים, שוטפים, מייבשים ושולחים לכול העולם, ויפים מכולם מטעים של עצי ילאנג ילאנג (ylang-ylang) המוזרים, שמגדליהם גוזמים את עלוותם העליונה כדי להקל על קטיף הפרחים וענפיהם התחתונים צומחים בצורה אופקית עם פיתולים לא נורמליים המשווים להם דמויות של חיות קדמוניות וגרוטסקיות.

מפרחיהם הצהובים או הירוקים מפיקים את תמצית הילאנג ילאנג היקרה, המשווקת למערב ונמהלת לתערובות מרבית הבשמים הידועים בעולם ולחלק מהתרופות האלטרנטיביות. יש באי גם עץ קדוש, עץ בניאן (פיקוס) הודי בן 200 שנה, שהתפשט לממדי ענק עם כ- 20 גזעים – יער ממש , ששורשיו פרושים לרגליו, סבוכים ומתפתלים ואנשי האי באים אליו להתפלל ולבקש משאלות.

ישראלים המבקרים במדגסקר זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק אצל קונסול הכבוד של מדגסקר בארץ.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.