מיאנמר

מאת: ספיריט הפקות עולם
"ארץ הזהב והמקדשים" – כך נוהגים לכנות את בורמה, ארץ יפהפייה ומיוסרת זו אשר בשנים האחרונות "מתגלה" מחדש לתייר לאחר שנים בהן קשה היה לטייל בה. הצעת מסלול למיאנמר.

אמנם ממשלת גנרלים מנהלת עדיין את ענייניה של בורמה (הקרויה היום מיאנמר), אך דומה כי רוחות חדשות של חופש ודמוקרטיה מתחילות לנשב במדינה שפעם הייתה סמל ותקווה למדינות רבות באסיה.

זוהי ללא ספק את אחת הארצות המיוחדות ביבשת, עם אותו ניחוח וקסם ישן של "המזרח" אותו היטיב כל כך לתאר הסופר רודיארד קיפלינג, מחבר "הדרך למאנדליי", בשירו הידוע.

בורמה היא "הבודהיסטית" ביותר מבין מדינות אסיה. אלפי הפגודות המוזהבות והמקדשים הם חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של תושביה של ארץ גדולה ורבת פנים זו. המטייל כאן ימצא הזדמנות נפלאה להציץ, ולו מעט, אל עולמם הנוקשה והקפדן של הנזירים הבודהיסטים המאכלסים את המקדשים הרבים, וללמוד מעט על הדת בעלת מספר המאמינים הגדול ביותר בעולם.

המורשת התרבותית העצומה ניכרת  בטכסים ובפולחנים הרבים המתקיימים בכל מקום, כמו גם בעבר המפואר הניבט מ"יער" אלפי הפגודות והמקדשים של באגאן, הבירה העתיקה, ארמונות הזהב והמקדשים המגולפים של מאנדליי והאמונות המסורתיות ברוחות האלים המקומיים של הר פופה.

בורמה היא ארץ של מיעוטים אתניים המאכלסים את אזוריה השונים. ביקור באגם אינלה הציורי ובכפרים שלידו, מגלה עולם שלם של מסורות ומנהגים ייחודיים לאנשי השבטים המקומיים הבולטים בתלבושותיהם הצבעוניות, בשווקים התוססים ועבודות היד האופייניות. למרות המצוקות הרבות שידעה הארץ, אי אפשר שלא להתרשם מחביבותם ועדינותם הרבה  של הבורמזים  מסבירי הפנים שהופכות את הביקור כאן לחוויה אנושית ותרבותית  מיוחדת במינה.

יום מס' 2 +1: ת"א – בנגקוק -יאנגון

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסת לילה לבנגקוק, החלפת מטוס וטיסה ליאנגון  בירת מיאנמר

בשעות הערב נחיתה והעברה למלון.

ארוחת ערב.

-לינה ביאנגון.

יום מס' 3: יאנגון

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בפגודת סולה  שנבנתה לפני למעלה מ-2000 שנים.משם נמשיך לפסל בודהה המרהיב  והשוכב .

נעצור לצילום ב-KARAWEIK HALL   המתפרץ אל אגם KANDAWGYI .

נטייל בשוק BOGYOKE  בו מאות דוכני מזון ,בגדים וחנויות אבני חן.

נסיים את יומנו בביקור באחד המונומנטים המרהיבים בעולם.

פגודת SHWEDAGON .

ארוחת ערב.

-לינה ביאנגון.

יום מס' 4 – 5: יאנגון – באגאן –הר פופה

נאכל ארוחת בוקר במלון ונצא בטיסה לעיר באגאן.

את היומיים הבאים נבלה בעיר המיוחדת ובסביבתה.

בהגעתנו נתחיל בביקור בשוק המקומי והססגוני אליו מגיעים המקומיים לקנות ולמכור מוצרי מזון טריים ושאר מיני דברים ולאחר מכן ניסע לטייל באוטובוס ובמרכבות שוורים  אל מרחבי העמק המרשים של באגאן הזרוע במאות פגודות ומקדשים מרשימים בני אלף שנים. זהו הריכוז הגדול ביותר של פגודות

בדרום מזרח אסיה ואנו נבקר בכמה מן הגדולות והמרשימות שבהן כגון פגודת Shwezigon שנבנתה במאה ה-11 ע"י המלך החשוב Anawrahta, מקדש Gubyanukgyi עם המורלים היפים שלו, מקדש

Khay Min Ga שמראשו תצפית פנוראמית על כל העמק של באגאן וכן מקדש Ananda המיוחד עם ארבעת פסלי הבודהא הגדולים שבו.

נבקר בבית מלאכה מקומי בו ניתן לראות מקרוב את תהליך ייצור עבודות הלכה האופייניות כל כך לאזור, נעבור דרך הכפרים המקומיים ונתרשם מחיי התושבים, נבקר במספר מקדשים שנבנו בסגנון ה-Mon, סגנון שונה

וקדום לשאר מקדשי באגאן, ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי היפה של באגאן. נבקר בהר פופה ונעלה לתצפית מרהיבה המשקיפה ממנו.

לקראת ערב נעלה לראש מקדש Mingala Zedi כדי לצפות בשקיעה היפה היורדת על העמק של באגאן.

ארוחות ערב.

לינה בבאגאן.

יום מס' 6: באגאן -מאנדליי

בבוקר נטוס לעיר הצפונית מאנדליי, נראה את מגדל השעון ה"נשען" של אווה ועוד מונומנטים מפורסמים. לאחר מכן, נבקר בעיר העתיקה של אינוואה (Inwa) ששימשה כבירתה של בורמה העילית לאחר נפילת באגאן. ניסע בכרכרות סוסים אל מגדל Nanmyint, שריד מן הארמון של העיר, נמשיך אל מנזר Maha Aungmye Bonzan הבנוי מלבנים ואל מנזר Bargayar המפורסם בגילופי העץ המרשימים שלו. לקראת שקיעה נעלה אל גבעות Sagaing המשמשות כמקום פולחן למאמינים הבודהיסטים.
נעלה לגבעת מאנדליי הצופה על העיר לשקיעה לפני שנחזור למלון.

ארוחת ערב.

-לינה במנדלי

יום מס' 7: מאנדליי- מינגון

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל נהר האיירוואדי (Irrawaddy) בו נפליג עם סירה כשעה במעלה הנהר עד לעיירה מינגון (Mingun). זוהי הזדמנות נפלאה לחזות בחיים על שפת הנהר. נבקר את "פעמון מינגון" השוקל כ-90 טון ונחשב לגדול בעולם שאיננו סדוק. נבקר בשרידי מקדש Mingun Paya   שמעולם לא הושלם, שיועד להיות המקדש הבודהיסטי הגדול בעולם.

המשך ביקורים בפגודות ובמקדשים . ארוחת ערב.

-לינה במאנדליי.

יום מס' 8: מאנדליי- אמראפורה-אווה

ניסע ל-Amarapura, הבירה הקדומה הנמצאת כ-15 ק"מ ממאנדליי, ונבקר במנזר Mahagandayon בו חיים יותר מ-1000 נזירים. נתרשם מאורח החיים במנזר, ונצפה בדרך בה מקבלים הנזירים את ארוחת הצהריים שלהם, בשקט ובסדר המופתי. נחצה ברגל על פני גשר העץ המפורסם מן המאה ה-18, הנחשב לארוך מסוגו בעולם (1.2 ק"מ), נבקר במנזר  Bagaya עם אוסף פסלי הבודהא .

נבקר בבירה לשעבר AVA ,נראה את מגדל השעון ה"נשען" של אווה ועוד מונומנטים מפורסמים.

לקראת שקיעה נעלה אל גבעות Sagaing המשמשות כמקום פולחן למאמינים הבודהיסטים.

ארוחת ערב.

-לינה במנדליי.

יום מס' 9: מאנדליי-ההו-פינדאיה-אגם אינלה

לאחר ארוחת בוקר נצא לשדה התעופה ונטוס  ממאנדליי לההו (Heho) שבלב אזור מדינת השאן (Shan), הקרויה כך על שם הקבוצה האתנית הגדולה החיה באזור זה. עם ההגעה נמשיך בנסיעה דרך נופים עוצרי נשימה של כשעתיים לבקר במערות PINDAYA  אתר ייחודי ובו אלפי דמויות של בודהה שהציבו שם עולי רגל במשך מאות בשנים .

לאחר מכן ניסע ל Nyaung Shwe  שזהו המעבר ל – Inle Lake  .

ארוחת ערב

-לינה באגם אינלה.

יום מס' 10: אגם אינלה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לבלות את רוב שעות היום בשייט באגם ובסביבותיו. נכיר את תושבי האזור – בני ה"אינטה" הידועים בטכניקת החתירה בסירה בעזרת הרגל, ניראה את ה"ערוגות הצפות", שיטת חקלאות ייחודית לתושבי האגם,   נבקר בשווקים ובכפרים, בכפר האורגים Inpawkhon, ביקור ב-NGA PHE KYAUNG MONASTERY

ב"מנזר החתולים הקופצים" שקיבל את כינויו מן החתולים המאולפים שבמנזר שאולפו לבצע להטוטים ע"י הנזירים המקומיים.

נבקר בכפר ה"אורגים" ובאחד מהשווקים המקומיים באזור האגם.

ארוחת ערב.

-לינה באגם אינלה.

יום מס' 11: אגם אינלה

יום טיול נוסף בו נשוט ונצפה באורח החיים של הדייגים המקומיים.נעצור בכפרים שעל האגם ונצפה העבודות האומנים המקומיים.

טיסת אחה"צ  ליאנגון.

ארוחת ערב.

לינה ביאנגון.

יום מס' 12: ראנגון-בנגקוק

טיסת בוקר לבנגקוק.

ננחת בבנגקוק, בירת תאילנד, עיר אלף החטאים ועשרות המקדשים – מרשימה ביופייה, מודרנית וסואנת גם יחד. נצא לסיור בעיר ובמקדשיה ונשוט בתעלות.

ארוחת ערב

-לינה בבנגקוק.

יום מס' 13: בנגקוק

יום חופשי לקניות ובילויים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ נחיתה למחרת בבוקר

רוצים לטוס איתנו למיאנמר? צרו קשר עם המדריכים והמומחים של "ספיריט הפקות עולם".

רוצים לדבר איתנו כעת? התקשרו 073-3215622.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.