ספארי 8 ימים בטנזניה

מאת: ספיריט הפקות עולם
מסלול ספארי ייחודי במדינת טנזניה, המשלב ביקורי שבטים ושמורות הצפון המפורסמות, שמורת הסרנגטי בעקבות הנדידה והטורפים הגדולים, מכתש נגורונגורו, ביקור בשבט מקומי וצייד ביחד עם שבט ההדזבה.

יום 1:

עם הנחיתה בשדה התעופה הבין לאומי הקלימנגרו יחכה לכם מדריך מקומי רכב ספארי ייחודי הכולל שקעים לטעינה, תקבלו כרטיס סים קארד מקומי עם חבילת אינטרנט ותתחילו את המסע שלכם בטנזניה.

נצא לחצי יום של ספארי בשמורת ארושה הסמוכה לשדה התעופה.

השמורה הנמצאת למרגלות הר מרו המפורסם. השמורה מתחלקת בין יער סבוך בו נוכל לראות את קופי הקולובוס השעירים  השחורים לבנים מקפצים בין צמרות העצים לבין אזורי המרעה פתוחים בהם  עדרים רבים ומגוונים, ובאגמים מגוון של ציפורים, היפופותמים ובעונות מסוימות להקות ענקיות של פלמינגו הצובעים את האגם בוורוד. באזור האגמים נהנה מארוחת צהרים.

לקראת ערב הגעה לבית המלון בארושה, ניתן לצאת להסתובב בשווקים הפתוחים שמסביב למלון במרכז העיר להריח את חווית אפריקה העירונית.

לינה Venus Premier Hotel

יום 2:

לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי בשמורת טארנגירי  (נסיעה של כשעתיים) נבלה יום שלם בממלכת הפילים, ניתן לצפות בשמורה בעדרים רבים, טורפים ויותר מ 420 מיני ציפורים. אחר הצהרים נמשיך לכיוון שמורת נגורונגורו.

לינה Bougonvillea Safari Lodge.

יום 3:

יום שחציו שמורת נגורונגורו בדרך לסרנגטי וחציו שמורת הסרנגטי את תחילת היום לאחר הכניסה לשמורה נעבור ביער גשם ועליה שתיקח אותכם לשפת המצוק של מכתש הנגורונגורו אותו תבקרו שלשה ימים  אחרי בדרך חזרה, נוף של המכתש והמשך הדרך לאורך כפרים של מסאיים החיים בסמיכות לכל חיות הספארי. לאורך הנסיעה תפגשו בעדרים רבים. לקראת הצהריים תגיעו לשמורת הסרנגטי ובחיפוש אחר הטורפים הגדולים

הסרנגטי מתאפיין במרחבי סוואנה אדירים, מרחבים אלה הם אידיאלים לרעיית העדרים הענקיים והמפורסמים של הסרנגטי עדרי הגאנו הנודדים הזברות הרבות ומסביבם כל טורפי אפריקה למיניהם. נבלה 3 לילות בשמורה המפורסמת בעולם בהם תוכלו לצפות באריות, נמרים, בתקווה ציטות, צבועים, בופאלו עדרי פילים רבים, ציפורים רבות וכל מגוון עדרי האנטילופות

את הלילה הראשון בסרנגטי תבלו במלון הבנוי בתוך גבעה מסולעת בין קופי בבון מקפצים ותצפית מרהיבה על מרחבי הסרנגטי.

לינה Lobo Wild Like Lodge.

יום 4:

גולת הכותרת של הספארי הגעה לנהר המארה בצפון הסרנגטי על גבול קניה ושמורת המסאי מארה ליום בחיפוש אחר חצייתם של העדרים המפורסמים של הגנו הנודדים מצפון לדרום וחזרה במשך כל חודשי השנה בעקבות הגשם והעשב הרך אותו הם מעדיפים יותר מכל

מהחוויות המרשמיות שיש בטבע האפריקאי ובכלל, אלפי פרטיים של גנו מחליטים ככה פתאום לחצות לצידו השני של הנהר כאשר מה לא מחכה להם בדרך

זרמים חזקים, תנינים , מכשולי סלע, עלייה קשה מצידו השני ובפאזה אחת הלאה אריות צבועיים ונשרים שנהנים מהשאריות חצייתם מתבצעת יחד עם עדרי הזברה אשר באופן קבוע מצטרפים איתם למסעות בעיקר מכיוון שאינם מתחרים על האוכל וביחד מגינים על העדרים טוב יותר מטורפים

האחד רואה טוב יותר והשני שומע טוב יותר

לינה בלודג אוהלים איכותי  Kenzan Mara Luxury Tented Camp.

יום 5:

את הבוקר עד לצהריים תבלו לאורך נהר המארה ולקראת הצהריים נמשיך דרומה למרכז הסרנגטי בעקבות הטורפים.

לינה Thorn Tree Tented Camp.

יום 6:

את הבוקר תתחילו בסרנגטי עם הפנים חזרה דרומה לנגורונגורו ולאחת מהאטרקציות של הטיול והוא מכתש הנגורונגורו – דמיינו את מכתש רמון רק ירוק מלא מים ואגמים ואת כל חיות הספארי במקום אחד יחסית מצומצם ואיתם משתלבים שבטי המסאיים ועדריהם שרועים את עדריהם בצמוד לעדרי זברות גאנו וחיות אחרות. הכניסה למכתש מתחילה בעליה מקסימה ביער גשם עבות ולאחר מכן אזור צחיח יותר בצל הגשם ממנו יורדים למכתש

לפני המכתש תבקרו בכפר מסאים בו תלמדו על אורחות חייהם ועל תרבותם.

אחר הצהריים יציאה מהמכתש.

לינה Bougonvillea Safari Lodge.

יום 7:

השכמה מוקדמת ונסיעה לצייד  עם שבט ההדזבה הבושמנים,  בהמשך הבוקר ביקור באזור מחייתם של שבטי הבושמנים וחרטי הברזל הדטוגה ,

יום שמתחיל מוקדם בבוקר עם הליכה לצייד אמיתי עם חבורת ציידים משבט ההדזבה

הצדים עם חץ וקשת מידי יום את הארוחות שלהם: ציפורים ברוב המיקרים , לעיתים קופים שונים צבאיים ועוד. רמת המקצועניות שלהם בחץ וקשת היא מדהימה.

לאחר מסע הצייד נסייר באזורי המחיה של השבט ללא בית לינה תחת שיחים אוכלים, מספרים בדיחות בשפת הציקצוק שלהם ומעשנים ללא הפסקה מריחואנה, מאושרים מסבירי פנים ולא מעונינים בשינוי ….האוואטאר של אפריקה.

שבט ההדזבה הוא חלון פתוח חי ואותנטי לאלפי שנים אחורה בהם הגברים היו ציידים והנשים מלקטות זרעים שורשים ופרות. ישנים במערות או בפתחי עצי באובב או סתם באיזו סוכה זמנית וארעית שבנו למספר שבועות.

אפילו בגלגל הם אינם משתמשים…

לאחר הביקור בשבט  חזרה למלון בוגונוויליה לארוחת צהריים ומנוחה אחרי ההשכמה המוקדמת אחר הצהרים נסיעה חזרה לארושה.

לינה Venus Premier Hotel.

 יום 8 ואחרון:

סיור בגלריית אומנות מרשימה של אומנים מקומיים, לאחר ארוחת צהריים יציאה לשדה התעופה לטיסה לישראל

יתן להמשיך לזנזיבר למספר ימים של נופש מפנק)

נשמע מעניין? צרו קשר עם ספיריט למידע נוסף, מחירים, חבילות נופש והצעות חדשות.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.