פורטוגל

מאת: ספיריט הפקות עולם
הצעת מסלול: 9 ימים בפורטוגל - בדרך שלך

פורטוגל היא יעד תיירותי נפלא הודות לחופי הים שלה, תשתית התיירות המצוינת, הנופים הנהדרים, האוכל והאקלים הנוח רוב ימות השנה.

במהלך ההיסטוריה ניהלו הפורטוגלים אינספור מלחמות, בעיקר עם שכנתם, ספרד. ב-1580 השתלטו הספרדים על פורטוגל ורק ב-1640 חזרה הריבונות לידי בית המלוכה הפורטוגלי, בית בראגאנזה. אחרון המלכים, מנואל השני, נאלץ להתפטר בשנת 1910, כאשר הוכרז על הקמת רפובליקה. ב-1974 מהפכת הקצינים שמה קץ לשלטונו הפאשיסטי של סלאזאר, ואחרי תהפוכות שונות הונהג בפורטוגל משטר פרלמנטרי ומאז ועד היום חוגגת שם הדמוקרטיה.

הפורטוגזים, בשלב מסוים, חלשו על רוב אינדונזיה, יפן, מקאו, האיים האזוריים ואיי מדיירה, ובנוסף שלטו בכמה מרכזים לסחר בעבדים במערב אפריקה, ובמוזמביק ובאנגולה בדרום אפריקה. בנוסף, פורטוגל שלטה בברזיל עד לשנת 1825.סמלה של פורטוגל הוא תרנגול שחור. לפי האגדה, הוא קם לתחיה כדי להציל חיי אדם חף מפשע. אולם משרד התיירות הפורטוגלי מרבה להשתמש בסמל נוסף: חמנייה. מדוע? משום שפורטוגל היא ארץ שטופת שמש, בעלת אקלים חמים ונעים. בקיץ מתקרבת הטמפרטורה ל-30 מעלות ואילו בחורף היא יורדת עד 7 מעלות.

פורטוגל היא לא רק נופש בחופי האוקיינוס האטלנטי, אלא גם תרבות ואמנות. האדריכלות של פורטוגל ידועה, בין היתר, בהשפעות המוסלמיות שלה והיא מיוחדת במינה. שיאה של אדריכלות זו נרשם במאה ה-16 בסגנון המנואליני. תוכלו לראות עדיין בכפרים הקטנים של פורטוגל, איך רוקדים את הריקודים המסורתיים לצלילי המקצב הזה.המטבח הפורטוגזי מושפע ממטבחים שונים בעולם היות ובעבר הייתה פורטוגל מעצמה ימית והשפעות הגיעו אליה ממקומות שונים בעולם. תמצאו כאן מנות גדולות של מזון זול ומשביע. לא מטבח מתוחכם, אבל טעים עם הרבה דגים ופירות-ים.

 

הצעת מסלול: תשעה ימים

יום 1

הגעה בשעות הבוקר המאוחרות לליסבון. נצא לסיור היכרות מודרך בעיר היפה, מנזר סנט ג'רונימו, אנדרטת המגלים ברובע בליין, מצודת סנט ג'ורג- רובע אל-פאמה, שדרות ליברטדורס ועוד. נעלה על חשמלית טיפוסית שתעבור בסמטאות הצרות של הרובע היהודי לשעבר ובסיום נשלב הפסקת צהריים חופשית ב"פראסהרוסיו", שם הועלו יהודים על המוקד על ידי האינקוויזיציה במאות ה-15-16. בשעות אחר הצהריים המוקדמות נגיע לבית המלון.

ארוחת ערב.

לינה: ליסבון Hotel Lutecia ****

 

יום 2 – ליסבון – סינטרה – קאבו דה רוקה – קשאיש-אשטוריל.

ארוחת הבוקר, ניסע לעיירת הנופש המלכותית סינטרה הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. נערוך ביקור מיוחד בארמון הלאומי שימחיש לנו את הפאר וההדר, שבה חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. הפסקת צהריים במרכז העיר (בה בחר גם הלורד ביירון כמקום נופש בעבר) ומשם לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה קאבו דה רוקה. תצפית נהדרת על האוקיינוס, הפסקת קפה והמשך לכיוון אשטוריל, על הקזינו המפואר שלה ובתי הנופש של עשירי ליסבון. נעצור ב"בוקה דה אינפרנו" – "פה השטן" סמוך לים, נשמע על סיפורי מרגלים ממלחמת העולם השנייה, נמשיך לקשקאיש – עיירת הדייגים המפורסמת .

לינה בליסבון

Hotel Lutecia ****

 

יום 3 – ליסבון – אובידוס – פאטימה – תומאר

את דרכנו צפונה נתחיל הבוקר לכיוון אובידוס, תוך שאנו חולפים על פני עיירות וכפרים ציוריים. נגיע לעיירה אובידוס הציורית המכונה "הפנינה שבכתר" בשל יופייה. העיירה כונתה גם כ"עיר המלכות" משום שבעבר נהגו מלכי פורטוגל להעניק את העיירה לנשותיהם כמתנה. נמשיך לעיירת הדייגים הציורית נאזארה (הידועה כנצרת) שם נהנה מסיור עם ניחוחות של כפר דייגים אותנטי . משם נמשיך לאלקובסה, שם קבור מלך פורטוגל פדרו האכזר ואהובתו היהודיהאינז דה קסטרו. משם נמשיך לעיר הידועה בכוח האמונה פאטימה. לפני כמאה שנים, בישרו לעולם שלושה ילדים רועים, שראו את מריה הקדושה ליד מפל, ושהיא גילתה להם שלושה סודות והבטיחה שתחזור. מאז מגיעים לאתר עולי רגל רבים, עומדים בנקודה הנכונה, ומחכים בלי לזוז להתגלות. בנוסף, הם הולכים על ברכיהם בין שתי הכנסיות שנבנו לאחר ההתגלות. נמשיך ללינה בעיר תומאר.

ארוחת ערב.

לינה בתומאר

Hotel Dos Templarios ****

 

יום 4 – תומאר – קסטלו דה וידה – בלמונטה – גאורדה

ארוחת בוקר ולאחריה מחכה לנו מפגש מרתק עם העבר היהודי. יום זה יוקדש לעיירות בהן התגוררו היהודים שנמלטו מספרד עד לגירושם בשנת 1946 לאזור זה. נכיר את סיפורם המיוחד של יהודי פורטוגל שנאלצו להתנצר ולשמור בסתר את יהדותם. את סיור הבוקר נפתח בעיירה תומאר נבקר בבית הכנסת היהודי מהמאה ה-14. נעלה אל המצודה הטמפלרית הנחשבת כגדולה במצודות פורטוגל שכנסייתה נבנתה לפי מודל כנסיית הקבר בירושלים והמפורסמת בעיקר במגוון סגנונות הבנייה שבה. נמשיך לעיירה מרוואו ומשם צפונה אל "מבצר החיים" –קסטלו דה וידה, עיירה שמרבית תושביה הם צאצאי היהודים. נמשיך לבלמונטה עיירה בעלת היסטוריה יהודית מורכבת ומרתקת. נבקר בעיירת האנוסים הזו, שתושביה היהודים הסתירו את זהותם במשך למעלה מ-500 שנה ועתה, מפעילים צאצאיהם במקום בית כנסת ומוזיאון בתמיכת תורמים ושליחים יהודיים מישראל ומהעולם כולו. נשמע את סיפורם ובביקור בבית הכנסת המקומי ובמוזיאון היהודים הייחודי (מותנה בזמינות) נפגוש גם אחדים מהם. נשוטט בסמטאות הכפר שהתפרסם גם במגלה ברזיל, קברל, המונצח שם באנדרטה. בפורטוגל. לעת ערב נגיע לבית המלון ונהנה מארוחת ערב.

ארוחת ערב.

לינה בגוראדה

Vanguarda ****

 

 

יום 5 – גאורדה -יער בוסקו – קואימברה

אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשמורת הטבע המקסימה של יער בוסקו ,תוך כדי הליכה רגלית (קלה) בגנים המעוצבים ובשבילי היער, נעצור לקפה ועוגה במלון המרהיב שנמצא בתוך השמורה. משם נמשיך לעיר קואימברה. נערוך סיור הכרות קצר בעיר האוניברסיטאית העתיקה בסמטאות הציוריות ונבקר בספריית האוניברסיטה המיוחדת והמרהיבה.

ארוחת ערב

לינה קואימברה.

Hotel Tivoli ****

 

יום 6 – אווירו – בריכות המלח – עמק הדוארו – פורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר אביירו המכונה "ונציה של פורטוגל" בשל מספר הרב של תעלות מים בעיר. נעצור ונראה את תחנת הרכבת הישנה עטורת אריחי הקרמיקה הכחולה, ונמשיך לשייט בתעלותיה של העיר. בהמשך היום נצפה בתעשיית המלח המיוחדת באזור זה. נמשיך בדרכנו ונעבור לאורך החוף והלגונות לעיירה הציורית קוסטה נובה.

נבקר בעיירה ונמשיך בנסיעה בינות כרמי ענבים ומטעי זיתים (טוסקנה של פורטוגל) לעיר השוכנת על נהר הדוארו – פורטו. בשעות הערב נצא לסיור לילי לאורך גדות הנהר הדוארו.

ארוחת ערב .

לינה בפורטו.

HOTEL AC PORTO****

 

 

יום 7 – פורטו

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור רכוב לאורך נהר הדואורו החוצה את העיר, ניסע על אחד הגשרים ונעמוד מקרוב על חיי התושבים בעיר באזור ריוויירה ורובע גאיה. נפתח את היום בסיור בעיר היפה: תחנת הרכבת סאן בנטו עטורת אריחי הקרמיקה, נמשיך לקתדראלה ולארמון הבורסה וכנסיית סאן פרנסיסקו המעוטרת בזהב ברזיל. נרד אל הנהר ונערוך שייט מהנה בינות ומתחת לששת גשרי העיר המקנים לה צורה מיוחדת, ונסיים באחד מיקבי יין הפורט שברובע גאיה, וכמובן נטעם… אם יתאפשר נהנה מזמן חופשי במדרחוב הידוע של פורטו- קטרינה

ארוחת ערב

-לינה בפורטו.

HOTEL AC PORTO****

 

יום 8 – בראגה – גיימארישה – חציה לספרד – סאנטיאגו דה קומפוסט לה

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון העיר בראגה הידועה גם בכינוייה "רומא של פורטוגל" בשל המבנים המרשימים שנבנו בסגנון הבארוק המיוחד. נבקר בקתדראלת בראגה הידועה. נמשיך לכיכר המרכזית וסמטאות העיר הציוריות. נטפס במעלה ההר לבון זזוש דה מונט, היא כנסיית "ישו הטוב" המושכת אליה צליינים רבים מכל העולם הבאים לבקש מחילה. נמשיך בנסיעה אל העיירה בה נוסדה ממלכת פורטוגל- גימאריש, בה נולד מלכה הראשון של פורטוגל. העיר העתיקה הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסייר בסמטאות עיר המשמרת את אופי "ימי ביניים" שלה נסייר בה ונמשיך לביקור בארמון הדוכסים ובשבעת מגדליו המתנשאים. אחר הצהריים נחצה את הגבול לספרד ונגיע לפנינת אזור גליסיה שבצפון ספרד- סנטיאגו דה קומפוסטלה.

לינה ב סנטיאגו דה קומפוסטלה.

Los Abetos ****

 

יום 9 – סנטיאגו דה קומפוסטלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר היפה. נתחיל בתצפית על הקתדרלה של סנטיאגו דה קומפוסטלה, שהיא ללא ספק האתר המפורסם ביותר בעיר כולה. זוהי אחת הכנסיות החשובות ביותר בעולם הנוצרי וכאמור היעד הסופי של העולים לרגל לסנטיאגו דה קומפוסטלה. קתדרלת סנטיאגו מפארת את זכרו של יעקב .הקתדרלה נבנתה במרוצת מאות שנים והיא עומדת על שרידי בזיליקה מהמאה ה-9. הקתדרלה האדירה מרשימה ביותר בחזיתה, הנמצאת מול כיכר רחבת ידיים בה נאספים תיירים ועולים לרגל מרחבי העולם כדי לחזות ביופייה ולצלם. גם צדדיה האחרים של הקתדרלה יפים לא פחות, ומראה צריחיה נראה מנקודות רבות בעיר. נמשיך בסיור לעיר העתיקה המשלבת מקבץ של רחובות ציוריים, חלקם להולכי רגל בלבד, ושל כיכרות מרהיבות שנגלות עם כל פנייה. נעבור בשוק יפה בו ניתן לקנות פירות, ירקות, גבינות ועוד, משם נצא לשדה התעופה לטיסתנו דרך איסטנבול לת"א.

הגעה לתל אביב אור ליום המחרת.

 

אהבתם את הצעת המסלול לפורטוגל ב-9 ימים? התקשרו ל"ספיריט" וקבלו הצעות נוספות לחופשות בהתאמה אישית.

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.