מסלול טיול לקובה ב-8 ימים

מאת: ספיריט הפקות עולם
ביקור בקובה הוא מסע אל עברה של ארץ מוכת גורל, סלע מחלוקת ונחלתו, המוהיקני האחרון במהפכה האדומה שעברה על חלק זה של העולם בשנות ה-40 של המאה ה-20. הצעת מסלול: מתל אביב להוואנה והאטרקציות המרכזיות של קובה.

ענני עשן סיגר דהוי תקוע בפיו של דייג זקן, השרוע על דוגית מתנדנדת במרחק קטן מהחוף, מזכירים את דמותו של ה"זקן" מספרו של המינגווי עטור הפרסים – "הזקן והים". קובה של פעם… ארצם של מהפכנים, רומנטיקנים ללא תקנה בהנהגתם של צ'ה גווארה האגדי ופידל קסטרו, אשר ביקשו לשנות סדרי עולם ולגאול את אדמתם מעולו של הזר.

ביקור במדינה כמו קובה (Cuba) הוא מסע אל עברה של ארץ מוכת גורל, סלע מחלוקת ונחלתו, המוהיקני האחרון במהפכה האדומה שעברה על חלק זה של העולם בשנות ה-40 של המאה ה-20. לנסוע במדינה של ניגודים סוריאליסטיים הנעים בין רכבים אמריקניים משנות ה-40 וה-50 של המאה ה-20, אל מבנים קולוניאליים מסוף המאה ה-19 אשר קירותיהם המתקלפים מעידים על עברם המפואר, למולם תלושי מזון המחולקים עדיין לתושבי הערים, עגלות רתומות לסוסים, ומכוניות רוסיות מעידן הקומוניזם.

הזמן עצר מלכת ברחובותיה של הוואנה. חופה הצפוני צופה בערגה אל עבר העולם האחר… ארה"ב של אמריקה שעזבה את בת חסותה בזמן המהפיכה. כריסטופר קולומבוס, ארנסט המיגווי, צ'ה גווארה, ואחרים נשבו בקסמה של המדינה האקזוטית על חופו של הים הקריבי. מכל חלון, בר או מכונית נשמעת המוזיקה הקובנית של "בואנה ויסטה סושיאל קלאב" ואחרים, אשר בקצב מסחרר של סלסה מקומית מכ ניסים את השומע לשכרון חושים.

אולי זה ה"מוחיטו", משקה רום צונן או סיגר קובני מגולגל ביד, פניהם חרושות הקמטים המחייכות של דייגיה או חמוקיהן של נערותיה. בואו לגלות את הסוד לרומן הגדול של קובה עם מבקריה הזרים, ההופכים תוך ימים ספורים ל"קובנוס". מסע אל אחת התעלומות של המאה העשרים: ארץ של ניחוחות, צבעים, טמפרמנט סוער ובעיקר אנשים חברותיים ושמחים.

יום 1 – ת"א – האוונה

הגעה להוואנה, מפגש עם נציגינו והעברה למלון, לינה בהוואנה.

יום 2 – הוואנה

הוואנה בירתה של קובה התוססת מזכירה על כל שעל את עברה המפואר, עיר קולוניאלית עם ניחוח ספרדי מהול בהשפעתו של ה"דוד סם" שהותיר בעזיבתו את מכוניותיו המפוארות הנעות בכבישי הוואנה נעזרות באלתורי המקומיים לחלקי חילוף. העיר העתיקה של הוואנה שזכתה להיות אתר לשימור על ידי ארגון אונסק"ו של האו"ם.

ניסע לאורך המלקון, הטיילת המפורסמת של הוואנה. נראה את כיכר המהפיכה המשמשת לאירועים ציבוריים ואת משרד הפנים ועליו דיוקנו של צ'ה גווארה. נמשיך לשוק עבודות היד בודאדו. נשוב לאזור העיר העתיקה, נראה את הקפיטוליו ואת התיאטרון, נלך ברחובות הציוריים עד לכיכר הקתדרלה המדהימה ביופיה. נוסיף להסתובב ברחוב אוביספו ובסביבותיו. נמשיך בסיורינו באזור הבארים בהם נהגו לשבת ממפורסמי העיר ובתוכם ארנסט המינגווי, רחבת הקפיטוליו והרחוב המשופץ אוביספו. לינה בהוואנה.

יום 3 – פינאר דל ריו , ויניאלס

לאחר הארוחת הבוקר נצא מערבה דרך השכונות החדשות – מירמר והשכונה האמריקנית לכיוון פינאר – דל ריו ועמק וינאלס, אזור גידולי הטבק החשוב ביותר בקובה. בדרכנו נבקר במפעל לייצור סיגרים ונצפה במומחיות המקומיים לגלגל סיגרים ידניים. בהמשך דרכנו אל העמק הפורה "ויניאלס" איזור ירוק ומרובה דקלים, הרים ירוקים ושדות קנה סוכר. נעצור בדרך ונצפה בשדות הטבק ובאופן ייבושם של העלים. נוכל ללגום כאן מהמשקה המדהים GUARAPO המבוסס על מיץ קנה סוכר טבעי. ארוחת צהריים ולאחריה נמשיך למערת נטיפים בה נשוט בסירה ולקינוח ציור " המורל הפרהיסטורי" המפורסם שצויר ע"י איכרי האזור ב-1961 ונשוב להוואנה. לינה בהוואנה.

יום 4 – הוואנה – גואמה – סיינפואגוס – טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהוואנה בדרכנו דרומה לחופי הים הקריבי. נבקר ב"גואמה" שיחזור של כפר אינדיאני המצוי בשטחי הביצה בלב האגם הטבעי הגדול בקובה. ניסע דרך מפרץ החזירים לעיר סיינפואגוס – עיר נמל השוכנת לחופי הים הקאריבי, נתרשם מבנייניה הקולוניאלים. נמשיך לטרינידאד. אחרי ארוחת הערב ניסע למרכז העיר, המעוניינים יוכלו להכנס למועדון סלסה מסורתי. לינה בטרינידאד.

יום 5 – טרינידאד – סיירה דל אקסמבריי

טרינידאד שוכנת בין הרי סיירה דל אסקמבריי ובין הים הקאריבי. המוסיקה ממלאת כל פינה בעיר, משעות הבוקר נראה בחצרות רקדנים ותזמורות רחוב משמיעות שירים קובנים. נסייר רגלית בין הסמטאות מרוצפות, נראה את שרידי אחוזות הענק המפוארות, את בתיה הקולוניאליים והצבעוניים, נבקר במוזיאון ההיסטורי ובמוזיאון הרומנטיקה. כמו כן נבקר בשוק המקומי המציג עבודות יד טיפוסיות לאזור. נעצור למנוחה בבר טיפוסי La Cancachara ונטעם מהמשקה המקומי העשוי מדבש לימון ורום. בתום הסיור נטפס על רכס אסקמבריי בדרכנו לעיר סנטה קלרה. בעיר זאת נקברו עצמותיו של צ'ה גווארה אחד מגיבורי המהפיכה הקובנית. נראה את האנדרטה והמוזוליאום. נחזור ללינה בטרינידאד. לינה טרינידאד.

יום 6 – טרינדאד – וראדרו

ארוחת בוקר במלון. לאחריה נצא בדרכנו לוראדרו נחלוף על פני נופיה הקסומים של הארץ ונתהה על גורלם של אנשיה העובדים בשדות קנה הסוכר והטבק . נסייר בעיר סנטה קלרה ונבקר במוזילאום של צ'ה גווארה. בשעות הערב נגיע לעיר הנופש וראדרו שם נתמקם בבית המלון. לינה בוראדרו.

יום 7 – וראדרו

יום חופשי להנאה מהמלון ומהחוף.

יום 8 – וראדרו – האוונה

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה, חזרה לישראל.

הערות: מזג אויר – בקובה שתי עונות: עונה יבשה, בין נובמבר לאפריל, ועונה גשומה, בין מאי לאוקטובר. רוב השנה ישנם ימי שמש, הטמפרטורה הממוצעת בקובה היא 25 מעלות, וכ-80% לחות מרבית ימות השנה. גשום מעט מאד וכאשר יורד גשם מדי פעם לשעה שעתיים והוא לא מפריע לטיולים. אשרה (ויזה) – נדרשת אשרת כניסה לקובה. יש להנפיקה בישראל.

אישה עם סיגר קובני

אישה עם סיגר קובני

הערכים של Spirit

 • 01

  יצירתיות

  בכל דבר שאנו עושים תמיד נחפש את הזווית השונה, היחודית, המרגשת והמפתיעה, זו שאיש עוד לא חשב עליה - לא אתם, לא הקולגות שלנו ואפילו לא אנחנו.

 • 02

  התשוקה לאקזוטי

  כאלו אנחנו. נמשכים אל הלא-מוכר, המסתורי,הממתין לגילוי. זה מה שגורם לדם בעורקינו לזרום, מסעיר לנו את הדימיון ומעורר בנו את התשוקה ליעד הבא.

 • 03

  איכות ללא פשרות

  יש שיקראו לזה פרפקציוניזם, אנחנו קוראים לזה מחוייבות. מחוייבות להעניק לכם חוויית פרימיום אקסקלוסיבית בכל שלב ושלב בטיול, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על כל פרט, מהגדול לקטן.

 • 04

  חוויה בהתאמה אישית

  אנו אוהבים אנשים סקרנים ופתוחים, ששואפים לחוות את העולם בדרכם היחודית. אין אתגר שמספק אותנו יותר מלתפור עבורכם את הטיול האולטימטיבי, בהתאם לשאיפות, לחלומות ולצרכים שלכם.